Český tým čekali ve skupině pouze dva soupeři. Kvůli covidu se totiž některé týmy nepřihlásily, a kromě čtyřčlenné skupiny A, byly zbylé tři se třemi družstvy. Ve skupině C se český tým střetl s Bosnou a Hercegovinou a s Rakouskem.

První utkání proti týmu z Balkánu vyhrály Češky přesvědčivě 7:1. „Bosnu a Hercegovinu jsme nechtěly podcenit. Nebyla jsem nervózní a brala jsem ten zápas jako takový trénink a přípravu na další utkání,“ sdělila opora české reprezentace Tatoušková. V následujícím utkání čekal na Česko tým z Rakouska. V zápase šlo o první místo ve skupině. Tatoušková si v něm vytvořila osobní rekord se skóre 673. Český tým nakonec vyhrál 8:0.

Vítězství ve skupině bylo pro reprezentaci klíčové. „Braly jsme se za favoritky na postup z prvního místa. Chtěly jsme skupinu vyhrát, abychom narazily na Rumunky, které hodně omladily a jejich hráčky teprve sbírají zkušenosti. Kdybychom skupinu neovládly, tak narazíme na Chorvatky, které jsem nechtěla, protože jsem je považovala za favoritky na zlato,“ uvedla trenérka reprezentace Naděžda Dobešová.

Brankář Jakub Sedláček v dresu HC Olomouc.
Sedláček má namířeno do Komety. Budeme hledat náhradu, hlásí Fürst

Právě Rumunsko bylo soupeřem ve čtvrtfinále. Češky zvítězily 8:0 a čekal je vypjatý souboj v semifinále se Srbskem. „Bylo to hodně těžké utkání. Klepaly se mi nohy, byla jsem ráda, že jsem se dokázala rozběhnout,“ popsala Braunová, která na turnaji poprvé zasáhla až do čtvrtfinále. Česko udolalo Srbky 6:2.

Ve finálovém klání s Německem Češky prohrály 7:1. „Na Němky zatím nemáme, mají daleko větší členskou základnu, takže si můžou vybírat. Děvčata se snažila, ale soupeřky byly bezkonkurenční,“ popsala poslední zápas na turnaji Dobešová, která aktivně hraje za klub v Rosicích.

Český tým odehrál všechna utkání během pěti dnů, takže se ke konci turnaje potýkal s únavou. „Nikdy jsem nehrála pětkrát po sobě každý den. Byla jsem unavená, ale zvládla jsem to dobře, což mě příjemně překvapilo,“ řekla Tatoušková. Turnaj se českým kuželkářkám povedl.

LUKÁŠ SOLAŘ