Na start závodu na 6220 metrů se při 72. ročníku závodu postaví Teresa Flavious Kwamboková, vítězka juniorského mistrovství světa v běhu na 800 metrů, což se jí povedlo před dvanácti lety v marocké Marakeši. „Keňské ženy měly přijet už na sedmdesátý ročník předloni, nakonec dorazila jen Maďarka Kácserová. Ta letos přijede taky a jsem rád, že na startu budou takové hvězdy,“ mne si ruce ředitel závodu Karel Walter.

Ženské hvězdy na startu
Zita Kácserová (Maďarsko) – dvojnásobná vítězka Běhu Lužánkami a držitelka traťového rekordu

Teresa Flavious Kwamboková (Keňa) – vítězka juniorského mistrovství světa v běhu na 800 metrů v Marakeši

Maďarka Zita Kácserová ovládla Běh Lužánkami už dvakrát, ale ve snaze o zlatý hattrick dostala letos silnou konkurentku. „Určitě svedou vyrovnaný souboj o vítězství. Zita bude minimálně na stejné úrovni. Patří mezi nejlepší maďarské běžkyně na dráze na tři kilometry překážek, byla i na mistrovství Evropy v Amsterdamu. Je to profesionálka každým coulem a těšme se na zajímavý souboj,“ vyhlíží Walter také atak na traťový rekord, který předloni stanovila Kácserová výkonem 22:02 minuty.

Z českých atletek o pódium určitě zabojuje brněnská studentka Lucie Maršánová, bronzová medailistka z mistrovství republiky na tři kilometry, medailistka ze soutěží družstev na mistrovství Evropy i světa v běhu do vrchu.