V minulém ročníku sesbíral v osmnácti závodech mistrovství světa silničních motocyklů v kategorii Moto3 celkově 26 bodů a skončil dvaadvacátý. Letos stihl stejnou porci bodů urvat už ve čtyřech úvodních podnicích a drží devátou pozici. V neděli jej navíc čeká závod na oblíbeném okruhu v Le Mans.

Kornfeil upozorňuje, že se nesmí nechat dobrými výsledky ukonejšit. „Určitě je to náplast na psychiku po loňské sezoně, ale tehdy jsme tušili, že motorka nebude úplně konkurenceschopná. Letošní výsledky nejsou překvapivé, nemůžu se uspokojit. Chci ještě výš,“ poznamenal jezdec z Rohatce na Hodonínsku.

Tým Redox PrüstelGP zatím předvádí výborné výkony. Kornfeilův stájový kolega Marco Bezzecchi dokonce vede kategorii Moto3. „Děláme výbornou práci, což se odráží na výsledcích. Máme lídra a dalšího jezdce v nejlepší desítce, to je absolutní sen,“ řekl Florian Prüstel, ředitel zatím druhé stáje v pořadí šampionátu.

I Kornfeil potvrzuje, že v týmu panuje výborná atmosféra. „Lepší asi být nemůže. Kdyby nám někdo před sezonou řekl, že oba pojedeme v desítce, nevěřili bychom. Je to ohromný úspěch,“ liboval si jihomoravský závodník.

Před dvěma týdny ho při závodu ve španělském Jerezu zlobila silná alergie. „Když nemůžu správně dýchat, tělo nefunguje, jak má. Svalům chybí kyslík. Doktoři mi nařídili odpočinek. Po Jerezu jsem byl doma, ale po dvou dnech jsem odjel do zahraničí, protože zrovna kvetou stromy, které mi dělají největší neplechu. O víkendu už jsem začal makat,“ popsal Kornfeil.

Ve Francii ho zatím alergie netrápí, proto se může těšit na oblíbený okruh, kde loni vybojoval první body. „Le Mans mám strašně rád, vždycky je tam skvělá atmosféra. Trať má dlouhou rovinku, tvrdé brzdy, kopec i esíčka. Nic jí nechybí a daří se mi na ní. Doufám, že to bude pokračovat. Chci se co nejvíc přiblížit nejlepší pětce,“ dodal.