„Za poslední roky se nám s týmem podařilo vyhrát spoustu medailí a pohárů. Osobně ale cítím, že na tuhle úroveň nejsem dostatečně dobrá. Vrcholový sport mě přestal naplňovat a dělat mi radost. I proto jsem se rozhodla ukončit svoji profesionální kariéru. U basketbalu zůstanu, ale už v trochu jiné pozici. Zároveň ho ani nepřestanu hrát, jelikož hra jako taková mě baví, už to jen nebude na nejvyšší úrovni," vysvětlila Šoukalová.

Poslední červnový víkend se Líšeň (v bílém) představila na oslavách sedmdesátého výročí založení ochozského klubu, exhibiční utkání ovládla 10:1.
Inspirace Contem Líšni vychází, třetí výhru v přípravě jí vystřelil mladík Tauš

V brněnském klubu patřila mezi vyhlášené bojovnice. „Asi nikdy nezapomenu na tuhle moji životní etapu, jelikož díky basketu jsem potkala spoustu skvělých lidí, navštívila mnoho míst a taky poznala sama sebe. Společně jsme prožívaly všechny výhry, i několik smolných proher, který ke sportu patří. Zažila jsem i několik vážnějších zranění, který mi ukázaly, že nakonec stejně nejdůležitější je zdraví, protože bez něj se ty životní radosti hledají těžko a basketbal je jednou z činností, co mi v životě přináší radost. Někdy samozřejmě i smutek, jelikož ne vždycky je to jen sluníčkový a navíc vrcholový sport je dřina," přiznala nyní už bývalá basketbalistka.