Na brněnské dráze se představí přes tři stovky domácích závodníků v čele s předním českým pilotem Karlem Hanikou, Letní cena Brna je novinka v závodním kalendáři Automotodromu Brno.

Poprvé v tomto roce se také otevřou brány okruhu pro fanoušky. „Letošní sezona je pro všechny velmi netradiční, některé závodní podniky musely být zrušeny. Proto jsme velmi rádi, že se nám ve spolupráci s Road Racing Clubem ze Dvora Králové podařilo uspořádat letní variantu oblíbené Jarní ceny Brna. Na velmi početné předběžné startovní listině je vidět, že to bylo správné rozhodnutí,“ lebedila si ředitelka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová.

Na rozdíl od Jarní ceny Brna je letní verze závodu veřejnosti přístupná bez výraznějších omezení. Otevřená bude přírodní tribuna C, stejně jako sedadlové tribuny T3 a T5 v prostoru startu a cíle. Na všechny tribuny se příznivci motorismu dostanou zdarma.

Zájemci se mohou podívat i do centra dění, za poplatek se dostanou do paddocku. Páteční program startuje ve čtvrt na devět ráno a končí před šestou večer, v sobotu se začíná v osm ráno a končí v šest večer a nedělní závodní den bude zahájen ve tři čtvrtě na devět ráno a finišuje v šest večer.