„Za tuto výhru jsme hodně rády, protože tento ligový ročník budě dost těžký a vyrovnaný. Vedení jsme uhájily díky dobré obraně," radovala se trenérka KP Marcela Krämerová.

Její svěřenky po vyrovnaném úvodu utkání převzaly iniciativu a v poločase vedly 44:33. Ve třetí čtvrtině sice domácí Levhartice začaly náskok stahovat a v předposlední minutě hry se dostaly na rozdíl pouhých třech bodů, poté ale jejich naděje rázně utnula trojkou proměněnou z osmi metrů hostující Karolína Šotolová a Brňanky už si vítězství pohlídaly.

Úspěšná trojka Karolíny Šotolové z KP Brno v závěru utkání s Chomutovem. | Video: TV Com

Hostující tým bodově táhly Kateřina Galíčková s dvaadvaceti a Anežka Kopecká se sedmnácti body.

Brňankám se podařilo udržet na uzdě hlavní eso Chomutova, Američanku Pollardovou. „To, že jsme jí uhlídaly, podle mě rozhodlo. Nedala třicet bodů, ale dvanáct a i na ty se nadřela. Měly jsme ji dobře naskautovanou," přemítala kapitánka brněnského celku Eva Kopecká.

Oba sobotní soupeře čeká v příštím týdnu vstup do nového ročníku EuroCupu. KP Brno se představí ve čtvrtek od čtvrt na osm večer na palubovce lucemburského Grengewaldu, Chomutov se už ve středu představí v maďarském Szekszárdu.