Právě kapitán extraligových vicemistrů může o Tours svým spoluhráčům referovat. Sezonu 2013/2014 totiž strávil v dresu Lyonu ve francouzské lize. „Raději se vracím do Itálie, na kterou mám hezčí vzpomínky, ale na Tours mám taky dobré. S Lyonem jsme na jeho palubovce vyhráli 3:1," vzpomínal.

Ve středu od osmi hodin večer se Hrazdira s Brnem postaví i protihráčům, které si dobře pamatuje. „V Lyonu jsem nastupoval se střeďákem Quentinem Jouffroym, hrál jsem proti Levimu Alvesi Cabralovi i liberu Hubertu Hennovi," jmenoval. „A jedna z hlavních opor je samozřejmě David Konečný," dodal na adresu čtyřiatřicetiletého univerzála.

Brňané na západ Francie vyrazili už v pondělí, aby si na dvou trénincích osahali halu. „V Tours není jedno z těch prostředí, kde se kvůli divákům hraje špatně. Nejsou úplně namačkaní u plochy, bouřlivější jsou jen přední a zadní tribuny, postranní jsou tišší," naznačil.

Do 1400 km vzdáleného Tours vyrazili Brňané autobusem. „Po novoročních svátcích jsme nesehnali letenky. Sedmnáct hodin dlouhou cestu jsme rozdělili přespáním v Metách," poznamenal předseda představenstva klubu Martin Gerža.

Odvetu sehraje Brno ve čtvrtek 19. ledna v hale ve Vodově ulici. „Musíme hrát s tím, že chceme postoupit co nejdál. Nemůžeme jít do utkání s tím, že je předem ztracené. Bohužel nás letos provází smůla se zahraničními hráči, na univerzálovi nastoupí Honza Pražák, snad se s tím popere," věřil Hrazdira.

V sestavě bude citelně chybět zraněný americký univerzál Nick Goodell. „Naše momentální sestava není v takové kondici, abychom mohli pomýšlet na větší úspěch. Chceme se prezentovat co nejlepším výkonem. Každá zkušenost v evropském poháru je cenná," řekl Gerža.

Ikona Tours? Rodák z Boskovic

Když se obyvatel Tours zeptáte na nejslavnějšího českého rodáka, všichni vám řeknou jméno David Konečný. Volejbalový reprezentant původem z Boskovic hraje za místní klub už od roku 2008. S Tours se radoval z pěti mistrovských titulů a šesti francouzských pohárů. Český univerzál je v klubu žijící legenda, modla. „V zahraničí dokážou ocenit, když hráč v klubu zůstane téměř celou kariéru. Myslím, že mu po ní nabídnou další funkci. Berou ho jako velkou hvězdu," říká brněnský kapitán Michal Hrazdira.