Šest rozjížděk nabídla třída RS500, do které zasáhlo pětadvacet posádek z Česka, Itálie a Estonska. Všem kralovala dvojice Lukáš Dadák a Klára Houšková, poskládaná z týmů YC LS Brno a YC CERE. Třetí pozici vybojovalo duo Jakub Nejezchleba a Jakub Daněk z YC LS Brno. V kategorii žen kralovala brněnská posádka Sarah Buchtová a Eliška Kuthanová a i mezi juniory byli nejlepší Brňané, zvítězili Albert Schwanzer a Vojtěch Janáček.

Juniorské třídy 29er se zúčastnilo hned sedmadvacet posádek, kterým vládli Rakušané Livia Farese a Mariene Rudisch. Nejlepšími Čechy bylo duo Lukáš Kraus a Ondřej Baštář z České Lípy a Plzně, druhou nejlépe umístěnou českou posádkou pak byli šestí Petr Pelnář a Kateřina Šlechtická z Plzně a Brna, kteří zároveň triumfovali v kategorii smíšených posádek.

Basketbalistka Simona Sklenářová (s míčem) míří z USK do Žabin.
Žabiny získaly mistrovskou posilu, z USK do Brna míří reprezentantka Sklenářová

Nejvíce účastníků měla mládežnická třída RS Feva, ve které o triumf závodilo hned osmadvacet lodí. Nejlépe se vedlo plzeňským Matěji Martanovi a Davidu Křížkovi, druhé skončily sestry Monika a Kristýna Křenkovy z klubu YC LS Brno.