"Tam (v opravách) už je to lehčí vabank, jak je to takhle ve třech. Měl jsem to krásně rozjetý a Australana jsem tam měl jako ovci; nasával jsem ho, pak jsem ho dojel a prostě mi vytuhly nohy. Už to potom nešlo," popsal Kelemen.

Constable odrazil nápor zbývajících dvou soků i přes poměrně dlouhý sprint, ke kterému nasadil. "To se čekalo, Australan to jezdí na dlouhý sprint a má výdrž. Čekal jsem to. Vyšlo mi to; nasával jsem ho a nasával, ale v točce jsem vyjel nad něj a pak už nebyly síly," uvedl Kelemen.

V kvalifikaci si vedl dobře, i když doufal, že výkon ho posune o něco výše ve výsledkové listině než na 14. místo. "V Londýně bych s tím časem byl třetí čtvrtý, ale uběhnou čtyři roky a samotný fakt, že to zajedete pod deset, nestačí. Je tam třeba 9,7, ještě lépe 9,5, no. Angláni to zas poslali do kosmu," prohlásil Kelemen.

Úvodní souboj prvního kola s favorizovaným Francouzem Grégorym Baugém prohrál těsně o pět setin, i když se zdálo, že si čtyřnásobný medailista z olympijských her a devítinásobný světový šampion závěr pohlídal. "On je tady mezi favority. Zkusil jsem to, měl jsem to i dobře rozjetý, ale nestačilo to," konstatoval Kelemen.

S výhledem pro keirin se nechtěl unáhlit. "Keirin je víc o taktice, o štěstí, o smůle. Ten čas 9,9, co jsem jel, s tím v keirinu něco uhrát jde, ale uvidíme," vyhlížel Kelemen svou parádní disciplínu.

Cyklistika - dráhová:

Muži - týmový stíhací závod na 4 km:

Finále: Británie (Clancy, Burke, Doull, Wiggins) 3:50,265 (světový rekord) - Austrálie (Edmondson, Bobridge, Hepburn, Welsford) 3:51,008,

o 3. místo: Dánsko (Hansen, Larsen, Madsen, Von Volsach) 3:53,789 - Nový Zéland 3:56,753.

Další pořadí: 5. Německo, 6. Itálie, 7. Švýcarsko, 8. Čína.

Ženy - týmový sprint:

Finále: 1. Čína (Kung Ťin-ťie, Čung Tchien-š') 32,107 - Rusko (Šmelevová, Vojnovová) 32,401,

o 3. místo: 1. Německo (Welteová, Vogelová) 32,636 - Austrálie 32,658.

Další pořadí: 5. Nizozemsko, 6. Francie, 7. Španělsko, 8. Kanada.