Zda jde pouze o jednorázovou akci nebo šestatřicetiletá brněnská rodačka chystá podobný rozlučkový comeback jako Barbora Strýcová, zatím není jasné. Bývalá světová pětka a finalistka Roland Garros z roku 2015 je přihlášená také do čtyřhry, kde se představí po boku své neteře Emmy Dvořáčkové, které předává zkušenosti. 

Rezerva brněnské Zbrojovky (ve žlutém) po jasné výhře nad Starou Říší dál kraluje divizi D. Ilustrační foto.
Divizní béčko Zbrojovky znovu nadělovalo. Tentokrát to odnesla Stará Říše

Na malém turnaji v severní Francii se představí i některá jiná známá jména, která už mají svá nejlepší tenisová léta za sebou. Jde třeba o Němku Monu Barthelovou, na níž může Šafářová narazit v případě postupu do dalšího kola nebo Belgičanku Alison Van Uytvanckovou.

Poslední oficiální singlový turnaj na ženském okruhu odehrála Šafářová v září roku 2018 v Québecu, kde prohrála s tehdy ještě ne tak vysoko postavenou Tunisankou Ons Džabérovou 6:7, 6:3 a 5:7. Definitivně se s kariérou rozloučila na French Open v Paříži v roce 2019 ve čtyřhře, v níž vypadla v páru s Dominikou Cibulkovou hned v prvním kole.

Po konci kariéry se jí se slavným hokejistou Tomášem Plekancem nejprve v prosinci roku 2019 narodila dcera Leontýna a v květnu loňského roku syn Oliver. Známý sportovní pár měl svatbu v září roku 2021.