V zemi na Blízkém východě odstartovala i svou profesionální kariéru a nastupuje za tamější národní výběr. S ním coby kapitánka před téměř dvěma týdny ve finále porazila Jordánsko 80:40 a libanonské basketbalistky postoupily mezi asijskou elitu. „Kvalifikovaly jsme se do divize A, což je vyšší level. Hrávaly jsme v ní už dřív a jde pro náš tým o velký úspěch, zvlášť když Libanon teď prochází těžkými časy,“ narážela Aklová na ekonomickou krizi v rodné zemi.

Zahraniční posila brněnského celku v reprezentační pauze odehrála čtyři zápasy za sedm dní. „Šlo o příjemnou zkušenost, zvlášť když jsme vyhrály. Bylo to ale také unavující, hodně jsem cestovala, předtím jsme hrály EuroCup a rovnou z Francie jsem letěla na reprezentační sraz. Zpátky v Brně jsem týden, odpočívala jsem a cítím se dobře. Jsem připravená na další zápas,“ prohlásila Aklová.

Sobotní městské derby zvládly lépe Žabiny (v bílém Petra Záplatová), když porazily Královo Pole (Rebecca Aklová) 71:54.
Žabiny předčily v městském derby Královo Pole, rozhodl X faktor Záplatová

Ta po svém návratu z Jordánska odehrála v nejvyšší české soutěži dvě utkání. Při porážce 65:101 s USK Praha zaznamenala přes sedmadvacet minut, v derby s Žabinami při prohře 54:71 ještě o minutu víc. „Mluvili jsme spolu po USK a řekla mi, že je hodně unavená. V dobrém jsem jí nadal, že nepožádala, abych ji tolik neunavoval. Měla toho hodně a musela být mrtvá, šlo o chybu v komunikaci. Proti USK neodvedla výkon, jaký od ní čekáme, i proti Žabinám byla trochu zabržděná, ale doufám, že už to bude jen lepší,“ řekl královopolský kouč Dušan Medvecký.

Jeho svěřenky ve čtvrtek čeká eurocupový duel s favorizovaným celkem Villeneuve, s nímž ve Francii prohrály 42:82. Zápas začne v hale ve Vodově ulici v šest hodin večer. Brňanky se ve skupině nacházejí po čtyřech utkáních na třetím místě, jejich čtvrteční soupeřky jsou druhé.

Už ve středu se v EuroCupu představí také Žabiny, které od šesti hodin večer v hale Rosnička vyzvou anglický tým Londýn Lions. „Jde pro nás zatím o nejdůležitější zápas v této sezoně. Napoví totiž o naší účasti v play-off EuroCupu. Myslím, že po sobotním vyhraném derby je náš tým skvěle naladěn a zápas s Lions rozhodně jdeme vyhrát,“ prozradila křídelnice brněnského týmu Michaela Vondráčková.