Přitom hned ve druhém bodovaném sprintu brala tři body za druhé místo, v sedmém přidala ještě bod. „Snažila jsem se ujet, úplně mi to nevyšlo. Aspoň jsem z nějakého úniku měla body, necítila jsem se zle. Moment k útoku jsem zvolila dobrý, bohužel jsem neměla štěstí, Verena (Rakušanka Eberhardtová – pozn. red.) si mě nějak hlídala. Kdyby mě dojela sama, tak to jde, ale vždycky mě sjela s balíkem,“ litovala dráhařka pražské Dukly, mistryně světa z bodovačky z roku 2013 v Minsku.

V porovnání s loňským světovým šampionátem v polském Pruszkówě si polepšila o pět pozic. „Oproti loňsku jsem se cítila o hodně líp, ale nevyšel mi okruh náskoku, takže úplně spokojená se závodem být nemůžu. Blbé bylo, že když jsem šla do úniku, neměla jsem pak sílu reagovat, byť jsem měla v porovnání s Pruszkówem výkonnost o něco lepší,“ řekla dráhařka ze Světlé nad Sázavou.

Bodovačku na 25 kilometrů vyhrála Elinor Barkerová z Velké Británie. „Výsledek Jarmily není adekvátní výkonu, ten byl výrazně lepší. Dvakrát se dostala do úniku, bohužel nechápu, proč ji Verena sjela v situacích, kdy nemusela a její umístění to neovlivnilo. Jarmila jednoznačně nezávodila špatně, neměla fyzický problém, ale umístění ve druhé desítce není adekvátní k tomu, jak jela. Bohužel nevychytala v závodě správný moment, což je u žen vcelku rozhodující faktor, vystihnout vhodnou chvíli, kdy skupina jede,“ popsal dění reprezentační trenér vytrvalců Milan Kadlec.

Z jeho svěřenců zajel v Berlíně slušné také dvacetiletý Daniel Babor, který skončil patnáctý ve scratchi. „Myslím, že to zvládl velmi dobře na svoje poměry. V největších závodech měl vždycky problém s tempem, opět se na něj jelo docela rychle a spíš jsem z toho měl trošku obavu, ale ukázal, že se úroveň jeho výkonnosti zlepšuje. Chybělo možná trochu víc odvahy, aby zajel výborný výsledek. Takhle nebyl bůhvíjaký, přesto jde v jeho případě rozhodně o posun. Ve skupině jel bez jediného problému, což v minulosti tak nebylo, máme rozhodně želízko, které něčeho může dosáhnout, stačí se tomu oddat. Doufám, že se začlení mezi elitu razantnějším způsobem v omniu, což je disciplína pro něj,“ připomněl Kadlec olympijský víceboj.

O rok starší Kateřina Kohoutková ve scratchi skončila sedmnáctá. „Malinko mi v jejím výkonu scházela sebedůvěra, aby se dokázala víc prosadit, ale v balíku se nebojí. Za pár let to dotrénuje a bude na úrovni, aby jezdila stabilně v desítce,“ poznamenal kouč.

Poslední český vytrvalec Nicolas Pietrula nedokončil bodovačku jednotlivců. „Bohužel byl výkonností jednoznačně mimo závod. Nebylo co řešit, bohužel mu chybělo strašně moc, což je k zamyšlení. Nikdo další na bodovačku u nás v tuhle chvíli není ani v žebříčku s dostatečným počtem bodů, takže nemohl startovat. Jde o velký propad v této disciplíně v porovnání s roky, jaké bývaly předtím, což je celkově obraz výkonnosti, jakou máme,“ litoval trenér.

Přitom Kadlec v roce 2010 v bodovacím závodě jednotlivců vybojoval světový bronz v dánské Kodani. „Ovlivňuje to počet lidí a konkurence, nejen že kluci nechtějí, ale jinak se závodí v pěti lidech a jinak ve třiceti. Samozřejmě nemáme ani dráhu, rozhoduje víc věcí, na kterých záleží. Po generační výměně za poslední roky nepřišli správní lidé z juniorů, nevyrostl někdo trošku výjimečný, který má v nohách malinko víc. Jsme v útlumu, ale věřím, že za pár let se z mladší generace ukáže někdo silný,“ přál si Kadlec.