Domluva zní, že v týmu zatím bude po dobu angažmá KP v Eurocupu. „Podle mě máme nejlepší cizinky v lize, ale zatím nesplňují, co od nich očekáváme. Je to kvůli problémům v komunikaci. Proto jsme se rozhodli oslovit Kuklovou, která má zajistit dobrou domluvu mezi trenéry a zahraničními hráčkami,“ prohlásil manažer klubu Richard Foltýn. Kuklová v klubu doteď zastávala funkci vedoucí sportovního střediska mládeže.

K realizačnímu týmu se jako konzultantka na výpomoc přidá také bývalá opora klubu Ilona Burgrová. „Chceme, aby pomohla týmu po mentální stránce. Vzhledem k tomu, že bydlí v Praze, nemůže se zapojit víc, tak aspoň takto,“ podotkl Foltýn.

Změny přichází v době, kdy KP klopýtá při těžké sérii zápasů. Královopolanky jasně prohrály první utkání EuroCupu v Miškolci a o víkendu poprvé padly i v nejvyšší soutěži v Hradci Králové. Už ve středu od šesti hodin večer hostí v hale ve Vodově ulici jednoho z favoritů EuroCupu Benátky. „Čeká nás ještě výrazně lepší soupeř než Miškolc. Jdeme do toho naplno a chceme uhrát, co nejlepší výsledek,“ pravil trenér David Zdeněk.

Jedna z hráček, která funguje jako spojka mezi trenéry a zahraničními hráčkami, je letní posila Michaela Stará.
Angličtinu zvládá výborně, vždyť poslední dvě sezony strávila v zahraničí, nejprve v Řecku a poté v Polsku. „Hráčky se mezi sebou dovedou domluvit. Horší je komunikace s trenéry. Snažím se cizinkám pomáhat,“ zmínila Stará, která do Brna přišla zejména kvůli možnosti zahrát si prestižní mezinárodní soutěž.

„Lákala mě atmosféra takové akce,“ uzavřela rodačka ze Žďáru nad Sázavou.