„Velkým tahákem je, že všechny vozy jsou stejné. O vítězi tak nerozhoduje síla auta, ale jezdecký um. Je divácky vděčné, že tím pádem jezdí auta po kupě a závody jsou napínavé do posledního okamžiku,“ pravil mluvčí Automotodromu Brno Petr Boháč.

Ve dvou šampionátech – prestižnějším Trofeo Pirelli a Coppa Shell – se představí na čtyři desítky závodníků. Seriálu letos dominuje žena, dánská pilotka Michelle Gattingová která vyhrála tři ze čtyř dosavadních závodů. „Má zkušenosti ze série European Le Mans. Závodníci v šampionátu jsou profesionálové, žádní nadšenci,“ podotkl Boháč.

Chybět nebude ani česká stopa, konkrétně stáj z hlavního města Scuderia Praha, za níž zápolí Slováci Ján Daniš a Matúš Výboh, jemuž patří v klasifikaci šampionátu čtvrtá pozice a v Brně se řadí mezi favority.

Vladimír Roth je zvučnou akvizicí do obrany Komety.
Nová obrana Komety: rychlík, který odmítl NHL i Kalousovy akvizice

Součástí závodního víkendu budou také třeba klientské jízdy nazvané Ferrari Passione. Na okruhu se tak představí nadšenci, kteří vlastní zajímavé prototypy i z historie. „Nejde o závodění v pravém smyslu, ale pro diváky může být zajímavé vidět různé typy vozů Ferrari,“ poznamenal mluvčí Automotodromu.

Poprvé v této sezoně se na tribuny Masarykova okruhu dostanou také fanoušci. Musí se ovšem prokázat buď negativním antigenním nebo PCR testem, potvrzením o očkování, nebo o prodělání nemoci Covid-19 v posledních 180 dnech.

Vstupenka na páteční program stojí stokorunu, za zítřejší a nedělní zaplatí návštěvníci o dvě stovky víc. I kvůli bezpečnostním opatřením se neuskuteční žádný doprovodný program. „Jsme moc rádi, že se na tribuny dostane aspoň omezený počet lidí,“ doplnil Boháč.