A právě supersport s motorem s výkonem větším než tisíc koní se bude o víkendu prohánět po Masarykově okruhu. Při Mezinárodním srazu sportovních aut se největší lákadlo motoristických fajnšmekrů poprvé představí na závodní dráze v Brně. Cílem se prožene rychlostí přes tři sta kilometrů v hodině. Vůz, jehož cena přesahuje milion eur a vyrobí se ho jen několik desítek exemplářů ročně, se na dráze představí zítra jednu hodinu po poledni.

Kromě něj se na trati budou střídat špičkové vozy celý den. Na jih Moravy se sjedou majitelé vozů renomovaných značek Ferrari, Lamborghini, Porsche, Mercedes či Audi. „V prostoru cílové rovinky chystáme soutěž o nejlepší zvuk auta. Projíždět budou jednotlivé supersporty a diváci rozhodnou, který z nich zní nejlépe,“ uvedla Iva Lacinová z brněnského Automotodromu.

Oba víkendové dny dostane deset návštěvníků šanci zažít jízdu v supersportovním autě po Masarykově okruhu na vlastní kůži. „Každý den vylosujeme deset, kteří se svezou po dráze na sedadle spolujezdce v Porsche GT3 RS, které má 450 koní,“ dodala Lacinová.