Předchozí
1 z 5
Další

Momentka z letošního ročníku akce Masarykův okruh pěšky.Momentka z letošního ročníku akce Masarykův okruh pěšky.Zdroj: Deník/Jan Charvát

MASARYKŮV OKRUH PĚŠKY. Zazávodit si na okruhu letos běžci nemohou, otestovat své schopnosti ale ano. Ještě tři víkendy až do neděle 12. března je totiž pro ně i pro chodce okruh vždy v sobotu a neděli od devíti hodin ráno do čtyř odpoledne zdarma otevřený.

Od minulého víkendu je navíc pro návštěvníky otevřen i populární stánek ve tvaru motocyklové přilby ve Schwantzově zatáčce před závěrečným stoupáním. „Lidé se nás ptali, jestli bude znovu možnost projít se po okruhu a tak jsme to zase před startem závodní sezony umožnili,“ uvedl mluvčí Automotodromu Brno Petr Boháč.

V dubnu se na Masarykův okruh po odmlce vrátí závod sajdkár.V dubnu se na Masarykův okruh po odmlce vrátí závod sajdkár.Zdroj: Deník/Lubomír Stehlík

NÁVRAT. Jeden ze dvou domácích motocyklových vrcholů sezony Jarní cena Brna se na okruhu uskuteční 21. – 23. dubna.

Na brněnské dráze se tak představí česká motocyklová smetánka.

Letos se navíc ve stejném termínu uskuteční mezinárodní šampionát sajdkár, který se vrací do Brna po odmlce. „Osobně mám velkou radost, že se šampionát podařilo do kalendáře znovu zařadit. Sajdkáry jsou velmi atraktivní disciplína, která je navíc s Masarykovým okruhem historicky silně spjata. Proto věřím, že tato zpráva potěší i všechny fanoušky,“ uvedla ředitelka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová.

Spartan Race patří mezi vyhledávané závody.Spartan Race patří mezi vyhledávané závody.Zdroj: Deník/ Redakce

SPARTAN RACE. Na začátku léta se brněnský okruh stane dějištěm populárních závodů Spartan Race. Akce je plánována na víkend 24. a 25. června. Pořadatelé lákají spartany na náročný terén charakteristický pro brněnský Automotodrom.

Na dráze si zájemci přijdou na své v kategoriích sprint, super, beast, trifecta a síly změří i děti.

Do závodu je stále možné se přihlásit, při registraci do 10. dubna za zvýhodněnou cenu.

Šampionát Alpe Adria se uskuteční v Brně v půli červenci.Šampionát Alpe Adria se uskuteční v Brně v půli červenci.Zdroj: Deník/Jiří Sláma

ŠAMPIONÁT ALPE ADRIA. O prázdninách se na Automotodromu uskuteční jediná akce, která ale patří mezi vrcholy letošního závodního ročníku.

Brněnská dráha totiž bude od 14. do 16. července patřit mezinárodnímu motocyklovému šampionátu Alpe Adria. „Na rozdíl od loňské sezony, kdy byla Alpe Adria součástí Jarní ceny Brna a Velké ceny Bohumila Staši, dostává šampionát vlastní červencový termín. Promotér o něj projevil velký zájem a my jsme mu rádi vyšli vstříc. Pro fanoušky to znamená další víkend kvalitních motocyklových závodů s mezinárodní účastí,“ zdůraznila Ulmanová.

Letos se na Masarykově okruhu ukáže víc vozů formule 1 než v posledních letech.Letos se na Masarykově okruhu ukáže víc vozů formule 1 než v posledních letech.Zdroj: Deník/Lubomír Stehlík

FORMULE 1. Nabitý víkend plný automobilových závodů Masaryk Racing days se uskuteční 8. – 10. září. .

Letos se navíc v atraktivnějším hávu ukážou formulové vozy ze šampionátu Boss GP.

Na programu je totiž závod výhradně formulí 1 s názem Boss GP F1 Show Race. V minulých letech pod hlavičkou BOSS GP na brněnské dráze zápolily pouze jednotky vozů formule 1.

Program Automotodromu Brno v roce 2023
25. a 26. února, 4. a 5. března, 11. a 12. března: Masarykův okruh pěšky
1. a 2. dubna: Mezinárodní mistrovství automobilů do vrchu
16. dubna: Le Brno, vytrvalostní automobilový závod
21. – 23. dubna: Jarní cena Brna + International Sidecar Trophy
12. – 14. května: Histo Cup
24 – 25. června: Spartan Race
14. – 16. července: Alpe Adria
8. – 10. září: Masaryk Racing Days
29. září – 1. října: Velká cena Bohumila Staši
14. října: Mezinárodní mistrovství závodů automobilů VI. GMS Hill Climb Race Cars Show Maverick Slalom Trophy
15. října: Le Brno – vytrvalostní automobilový závod
21. – 22. října: Czech Drift Series
Termín Tuning Show ještě bude upřesněný