„Jsme bohužel částečně vnitřní sportoviště a na základě opatření musíme mít zavřeno. Doufáme, že se brzo opatření rozvolní. Je to špatné,“ řekl mluvčí Automotodromu Brno Petr Boháč.

Organizátoři taky prozatím museli zrušit druhou akci na okruhu Histo Cup, závod šampionátu historických automobilových vozů se měl konat příští víkend. Hodně ovšem bolí také absence komerčních pronájmů dráhy. „Velkou roli u nás hrají jezdci ze zahraničních agentur. Není v tuto chvíli jasné, jaké budou naše možnosti otevřít a jejich možnosti přicestovat. Hodně k nám jezdí piloti z okolních zemí i třeba Britové,“ sdělil Boháč.

Právě z komerčních pronájmů Automotodrom podle jeho slov žije. „Vždycky to tak bylo, i v letech, kdy se konala MotoGP. Když to řeknu nadneseně, tak Grand Prix byla srdeční záležitost za odměnu. Samozřejmě nás ovšem její konec pořád hodně mrzí a stojíme si za tím, že jde o ztrátu i pro celý stát,“ mínil mluvčí dráhy.

Fotbalisté brněnské Sparty (v rudém) se v úterý sešli na prvním tréninku, zato Ráječko stále vyčkává.
Trénování po dvojicích? Dobré akorát pro tenisty, říká kouč Šťourač

Naděje na návrat slavného závodu do Brna jsou mizivé. „Když o Grand Prix jednou přijdeme, je velmi složité ji získat zpět. Zájemci jsou za závodění ochotní zaplatit prakticky cokoliv. Že někde postaví nový okruh, jen vypovídá o prestiži šampionátu,“ poukázal Boháč třeba na příklad Maďarska, které hodlá kvůli získání Grand Prix vybudovat novou dráhu.

Po konci vrcholného motocyklového závodu v Brně sehrají na Masarykově okruhu v tomto ročníku prim automobilové závody. Vrcholem bude evropský šampionát vozů Ferrari s názvem Ferrari Challenge naplánovaný na konec května a tradiční Masaryk Racing Days na začátku září. Motorkáři si zazávodí pouze při přeložené Jarní ceně Brna.

Na brněnské dráze se nepojede ani prestižní šampionát nadějných motocyklistů Northern Talent Cup, který je jedním z předstupňů světového šampionátu motocyklistů a jezdí se pod hlavičkou Dorny.

V něm startují dva čeští talenti ze stáje Masarykova okruhu, Jakub Gurecký s Jonášem Kocourkem, které čekají o víkendu v Německu testy na novou sezonu. Ta startuje za dva týdny. „Chci se umístit mezi třemi nejlepšími a ideálně šampionát vyhrát. Nejsem si tím stoprocentně jistý, protože mám za sebou dvě zlomeniny ruky. Nemohl jsem dlouho trénovat. Hodně mě mrzí, že se nepojede v Brně,“ pravil Gurecký, jenž v minulém ročníku právě podnik konaný na domácí dráze vyhrál.

Kocourkovi se v minulé sezoně povedlo v každém závodě bodovat. „Mám z nich radost. Do nového závodního roku vstupují bohatší o spoustu zkušeností. Nepochybuji, že je zužitkují,“ zmínila ředitelka Automotodromu Ivana Ulmanová.