Šestadvacetiletý havířovský rychlík ve čtvrtek společně s ministryní školství Kateřinou Valachovou a dalšími funkcionářskými špičkami českého sportu symbolicky odstartovali finálovou část Sportovní ligy základních škol. „Děti při sportu projevují daleko víc emocí než profíci. To se mi na tom líbí. Těším se, až finálovou část atletiky osobně zhlédnu,“ povídá Maslák, který je v projektu patron právě královny sportu.

Čtěte také: Žáci mají o motivaci postaráno. Finálové boje Sportovní ligy odvysílá televize

Svou základní a později i střední stavební školu reprezentoval v různých odvětvích. „Ale individuální plán kvůli závodění v atletice jsem raději nepožadoval. Bál jsem se, že bych učení flákal. Škola mi však vycházela i tak vstříc, myslím, že mě učitelé měli docela rádi,“ tvrdí.

Drobný sprinter po příjezdu ze šampionátu z Bělehradu odpočíval a také se rozhodl, že se štafetou na 4 x 400 metrů v druhé půlce dubna neodcestuje na Bahamy, kde se čeští běžci při klání elitních kvartet World Relays mohou kvalifikovat na letní mistrovství světa v Londýně.

Maslák se raději bude soustředit na individuální přípravu v Africe, kam odlétá 20. března. „Zní to hnusně, ale člověk se občas musí zachovat jako sobec. Nechci si rozbourat finální fázi přípravy. Na Bahamách je velký časový posun, z čehož jsem často kleplej,“ zdůvodňuje.

Přečtěte si: Zlatý Maslák: Šampionáty jsou jeden jako druhý, měnila se jen města