Jezdkyně brněnského Merida Biking Teamu dokazuje, že zvládá množství cyklistických dovedností. „Silnice mi vyhovuje, hodně na ní trénuju, proto mi sedí. Když nemáme žádné bikové závody, ráda se jí věnuju," objasňuje.

Přitom se s ní před společným šampionátem České republiky a Slovenska v Púchově příliš nepočítalo. „Připravovala jsem se tak, abych na mistrovství uspěla. Začátek sezony jsem neměla tak dobrý, ale formu jsem načasovala dobře. Loni to bylo naopak," podotýká Šulcová.

V časovce na 31 kilometrů sice nestačila na duo Machačová, Sáblíková, ale vše si vynahradila triumfem v hromadném závodě na 99 kilometrů. „Nečekala jsem, že to dopadne tak dobře, dvě medaile mě překvapily. Tajně jsem doufala ve zlato z časovky, ale po evropském šampionátu jsem pořádně nezregenerovala a navíc mi nevyhovovalo velké teplo. To mě vždycky popravuje," vysvětluje.

O prvenství v hromadném závodě rozhodla 150 metrů před cílem, kdy ve spurtu zdolala Růžičkovou i Sáblíkovou. „Odjely jsme ve třetím kole. Martina Sáblíková chtěla rozhodnout v kopcích, ale nesetřásla nás. Já jsem zaútočila těsně před cílem a jsem ráda, že to vyšlo," těší Šulcovou.

Potvrdila tak výtečnou letošní formu, protože před týdnem obsadila čtvrtou příčkou na mistrovství Evropy v maratonu na horských kolech. „Skoro tři hodiny jsem jela sama, takže jsem si držela své tempo a šetřila síly na domácí šampionát na silnici," podotýká bikerka, jež letos získala také český titul v maratonu na horských kolech.

Na jejich výkonech se možná projevuje rodičovství, stará o syna Františka. „Něco na tom bude, na kole si vyčistím hlavu," pokyvuje. „Ale taky jsem začala spolupracovat s trenérem Otakarem Fialou, který mě dobře připravil na český šampionát. Asi spolu budeme pokračovat," pronesla Šulcová, kterou doposud vedl Viktor Zapletal.