„Byl to další z těžkých zápasů a jsme rádi, že jsme ho zvládli a v Brně v letošní sezoně poprvé zvítězili,“ uvedl trenér Kolína Miroslav Sodoma. „Měli jsme vlažný začátek, ale díky zlepšené obraně ve druhé půli jsme vyhráli,“ uvedl kapitán Kolína Adam Číž.

V červeném Jan Moravec.
Necítil jsem z klubu takové odhodlání ligu zachránit, uvažuje obránce Moravec

Odveta se hraje v neděli v Kolíně. „Jsme v poločase série, kde ztrácíme sedm bodů. Čeká nás poslední zápas sezony a věřím, že najdeme v sobě veškerou energii, která nás zdobila celou sezonu. Věřím, že uděláme vše pro to, abychom zabojovali o konečné třetí místo," řekl Lubomír Růžička, hlavní trenér Basket Brno.

Kolín ukázal, že to v letošní sezoně myslí s útokem na medaile vážně. Po bitvě v Brně vyhrál a cennému kovu je blíž. „V prvním poločase jsme měli problém s útočným doskokem soupeře, poté jsme se ale dostali asi do dvanáctibodového vedení. Jenom škoda, že jsme se nevyvarovali hluchých míst, protože Brno se nám přiblížilo, Naštěstí závěr jsme zvládli,“ oddechl si Sodoma.

Nedělní utkání v hale Spojů začíná ve tři čtvrtě na šest večer a přenáší jej TVcom. „Brno má mladé a houževnaté hráče, takže v odvetě nás nečeká nic lehkého,“ uvědomuje si Číž. „V poločase vedeme o sedm bodů a za to jsme rádi. Abychom získali bronzové medaile, musíme minimálně zopakovat tento výkon,“ podotkl Sodoma.

Brněnští basketbalisté (v bílém Jan Kozina) se utkají ve dvojzápase o třetí místo s Kolínem.
Basket hraje o bronz i lístek do Evropy. Příjemná změna, říká kapitán Kozina

Basket Brno postrádá Šimona Puršla kvůli zranění ve spodní části těla. I tak si v odvetě věří. „Na poslední zápas s Kolínem se těším. Je pro nás velice důležité, abychom vyhráli a splnili náš cíl dosáhnout medaile a šanci hrát evropské poháry příští sezonu. Bude to těžké, ale vím, že budeme bojovat celých čtyřicet minut," prohlásil brněnský křídelník Javion Blake.

Basket Brno – BC Geosan Kolín 85:92
Body Brna: Javion Blake 29, Jakub Nečas 11, Jakub Krakovič 10, Viktor Půlpán 8, Alanen Ristonpoika 7, Jan Kozina 6, Radek Farský 5, Jakub Jokl 5, Aleksandar Georgiev 4.
Body Kolína: Adam Číž 21, Jiří Jelínek 16, Devante Wallace 14, David Pekárek 13, Lee Skinner 12, Filip Novotný 7, Jakub Petráš 6, David Machač 3.
Po čtvrtinách: 26:20, 44:47, 64:68. ‍Střelba za tři body: 26/9:33/14. Střelba za dva body: 43/25:30/16. Trestné hody: 18/8:22/18. Doskoky: 38:39. Chyby: 11:12. Rozhodčí: Petr Hruša, Jan Baloun, Petr Blahout.