Na turnaj do Kanady odletěl Mekbib ladit formu před 26. mistrovství České republiky, které odstartuje ve čtvrtek 1. března v Galerii Harfa. V semifinále porazil po pěti setech Švýcara Petera Reika. Ve finále na něj však čekala nasazená jednička – Francouz Baptiste Masotti, který je 83. hráčem světového žebříčku PSA. „Oba jsme hráli útočně, já jsem akorát v rozhodujících momentech dokázal udržet nervy, a to rozhodlo,“ prohlásil Mekbib, který si zahrál druhé finále PSA.

V loňském lednu ve francouzském Nimes prohrál prvnímu nasazenému Jensi Schoorovi z Německa 0:3 na sety. V Kanadě byl Mekbib úspěšnější. „Po výhře jsem cítil neskutečnou radost. Jako oslavu si dám nějaké dobré jídlo a pár piv. Nesmím to však moc přehánět,“ dodal Mekbib s tím, že už v pondělí ho čeká turnaj v Montrealu. „Ten však bude daleko silnější. Budu rád, když se dostanu do finále kvalifikace.“

Mekbib z brněnského týmu Viktora se tak stal druhým českým mužem, kterému by se podařilo vybojovat titul z turnaje PSA. Doposud jediným vítězem byl Jan Koukal, který vybojoval celkem 34 triumfů na zahraničních turnajích. Ten poslední na Gibraltaru v roce 2016. Třikrát se dostal do finále turnaje PSA Martin Švec, naposledy v prosinci íránském Teheránu. V Kyjevě v roce 2016 prohrál finále Ondřej Uherka.

Squash - Toronto (PSA turnaj, 5000 USD), finále: Daniel Mekbib (3-ČR) - Baptiste Masotti (1-Fr.) 3:1 (-9, 1, 8, 12).