Mezi ženami panovala Olga Kolářová, která získala svůj pátý republikový titul. Ve finále po jasném průběhu 3:0 na sety porazila Evu Feřtekovou, která se do závěrečného utkání republikového turnaje dostala vůbec poprvé.

Brněnský šampion Daniel Mekbib vyřadil v semifinále Ondřeje Uherku, to Solnický si v semifinále poradil s osmnáctinásobným domácím mistrem Janem Koukalem. Do finálového zápasu lépe vstoupil Mekbib, když ho opanoval v prvním setu 11:5. V následující sadě byl zase lepší Solnický. „Ze začátku jsem se snažil útočit, ale pak jsem uplatňoval mé přednosti v obraně. Zaměřoval jsem se také na loby, ale soupeř si s nimi poradil. Škoda čtvrtého setu, který byl těsný,“ popisoval Solnický, který se objevil ve finále podruhé, v roce 2017 prohrál s Janem Koukalem. „Doufám, že to napotřetí vyjde a titul brzy získám,“pravil.

To Daniel Mekbib dokázal titul obhájit, v minulém roce porazil ve finále po vyrovnaném boji Martina Švece. Vletošním finálovém klání ukázal důraz především ve třetí sadě, kterou získal poměrem 11:2. „V úvodu finále bylo vidět, že soupeř chce útočit a tvořit. Tím, že měl za sebou ale těžké zápasy, tak poté asi trochu ztrácel síly a já měl víceštěstí,“ zhodnotil duel o zlato Mekbib, který má na svém kontě dva tituly ze zahraničních turnajů PSA.

Jasně stanovenou metu republikových triumfů, které hodlá přidat, nemá. „Klidně co nejvíce, nestanovil jsem si žádný konkrétní cíl. Už to, že jsem dvojnásobný domácí mistr, si velmi vážím,“ tvrdil Mekbib a doplnil. „Hon na Jana Koukala už v českém squashi patrně skončil. Klidně ať se pořádají hony na mě, když to ostatní bude motivovat.“

Šampionka mezi ženami Kolářová již v semifinále vyřadila Annu Serme, loňskou mistryni. Finálové klání pak ovládla jednoznačně. „Vstupovala jsem do něj jako favoritka, ale nečekala jsem, že to na body dopadne tak jednoznačné. Evča dosáhla svého úžasného výkonu tím, že se dostala do finále, vůbec to neměla jednoduché, bylo znát, že má v nohách o pár setů více,“ tvrdila Kolářová, která se dlouhodobě připravuje s Koukalem.

O svých dalších squashových cílech má Kolářová jasno. jasno. „Aktivní kariéra mi skončila před pěti lety, kdy jsem měla první dítě. Nechci to zlehčovat, ale squash je pro mě odreagování od dětí. Připravuji se hlavně na republikový turnaj,“ uzavřela.