Po čtvrté etapě figuroval na druhém místě průběžného pořadí, když ztrácel pouhých šest bodů na vedoucího Slovince Matevže Govekara. Soustředěným a odvážným výkonem za podpory dalších tří týmových kolegů se mu podařilo získat tři kola náskoku, čímž si ještě před závěrečnými dvěma dvojnásobně bodovanými sprinty zajistil celkové vítězství.

Halfironmanský triatlon na Pálavě se vrací.
Pálava vítá triatlonovou špičku, přijedou Řenč, Vabroušek nebo Křivánková

Tyto poslední bodovací sprinty v pětistém a jednom následujícím kole však rozhodly o pořadí na dalších místech. Druhý skončil izraelský rychlík Itamar Einhorn, až na bronzovou příčku spadnul Govekar v zeleném dresu slovinské reprezentace a těsně pod stupni vítězů dojel Rakušan Valentin Gotzinger. Nejlepším českým dráhařem se stal sedmý Adam Křenek z pořádajícího týmu TJ Favorit Brno.

Malcharek absolvoval závod o celkové délce 200,4 kilometru průměrnou rychlostí přes 48,7 kilometru v hodině a stal se po dlouhých dvaatřiceti letech dalším německým dráhařem, který tento závod opanoval. Před ním to byl v roce 1990 stříbrný medailista z olympiády v Soulu Carsten Wolf.

Velkou porci smůly si vybral obhájce vítězství z roku 2019 a průběžně vedoucí závodník po první a třetí etapě Ital Matteo Donega, který se ve čtvrté etapě zamotal do hromadného pádu a způsobená zranění mu nedovolila dále pokračovat.

V ženské kategorii nenašly přemožitelky rakouské dráhařky Kathrin Schweinbergerová a Verena Eberhardtová. Na stupních vítězů je pak doplnila Kateřina Kohoutková z Dukly Praha.

Papírové předpoklady v juniorském závodě na 300+1 kolo potvrdili prostějovští cyklisté Matyáš Koblížek s Radovanem Štecem, třetí byl v této kategorii Slovinec Natan Gregorčič.

Brněnští basketbalisté v úvodním duelu o bronz podlehli Ústí nad Labem.
/PODÍVEJTE SE/ Bronz se vzdaluje. Basket neudržel vedení a v sérii s Ústí ztrácí

Celkem se závodu 500+1 kolo: Velká cena ZEMAKO včetně mládežnických kategorií zúčastnilo dvě stě závodníků. Ozdobou podniku byla účast cyklistů z osmi států světa – Bulharska, Itálie, Izraele, Maďarska, Německa, Polska, Rakouska, Slovenska a Slovinska.