V nadupaných vozech, které pod kapotou skrývají 570 koní, se po brněnském okruhu proháněl třeba Michal Polák. „Takový trénink považuji za naprosto nezbytný, neboť vím, že bez odjezděných kilometrů to nepůjde. Absolvoval jsem celkem čtyři stinty (úseky, které závodník stráví na dráze – pozn. red.), přičemž už v prvním jsem navázal na loňské výkony. Čas, kterého jsme dosáhli v posledním stintu, byl z mého pohledu uspokojivý," těšilo závodníka.

V dubnu v Brně

Společně s ním usedli za volant italského stroje i Tomáš Mičánek, kvůli rýmě se naopak nesvezl Michal Petrů. „Trošku mě to mrzí. Pojede totiž s námi letošní sezonu Carbonia Cupu," naznačil manažer. „Jistě to ale dožene v příštích testech," dodal Jiří Mičánek.

Úvodní podnik sedmidílného seriálu se uskuteční na mosteckém automotodromu v neděli 10. dubna. Kromě toho budou jezdci dvě našlapaná závodní auta prohánět i ve Slovenském okruhovém poháru, který startuje 14. dubna v Brně.

S nejnovějším přírůstkem, který si tým pořídil před Vánoci, se na Masarykově okruhu seznámil i Martin Jerman. Pražský jezdec, který závodí za Liqui Moly Racing Team, totiž v letošní sezoně může Brňanům vypomoct. „Pokud vše půjde dobře, rádi bychom s Filipem Sajlerem ve spolupráci s týmem Jirky Mičánka nastoupili v některých závodech domácího okruhového šampionátu," odtajnil republikový mistr v automobilových závodech na okruzích i do vrchu možné plány.

MIROSLAV VOZDECKÝ