Jiří Mičánek junior tak zakončil vítězstvím ve všech pěti rozjížďkách letošní úspěšné tažení vrchařským seriálem Maverick Hillclimb Czech. „Je to pro mě hezké zakončení sezony. Kromě výsledku z toho mám dobrý pocit i vnitřně, nechyboval jsem a pochvalu jsem dostal i od táty, který mě sledoval z tribuny,“ řekl český jezdec a zároveň manažer týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra.

Ten také srovnal skóre s největším rivalem a letošním vládcem nejsilnější kategorie Maverick Hillclimb Czech Markem Rybníčkem. Mičánek v této sezoně odjel šest závodů, třikrát vyhrál a třikrát skončil druhý právě za Rybníčkem.

„S Markem jsme přátelé a já navíc nemám ambici seriál vyhrát, takže je to spíš v duchu popichování. Doteď to bylo 3:1 pro něj, tak jsem rád, že jsem to na poslední chvíli srovnal,“ smál se Mičánek, jenž sobotní závod absolvoval za volantem Lamborghini Huracán Super Trofeo EVO.

Hokejisté Komety za sebou mají rozpačitou první čtvrtinu sezony.
Účet Komety po první čtvrtině. Trápí ji staří démoni

Mičánek se v průběhu dne postupně zlepšoval a původně minimální rozdíly od Rybníčka se zvyšovaly. V poslední jízdě už byl rozdíl mezi oběma soupeři přes vteřinu. „Auto fungovalo perfektně, jen ráno jsme trochu bojovali s teplotou dráhy. Bylo sedm stupňů a pneumatiky moc nefungovaly. Ale jak se postupně oteplovalo, bylo to lepší a lepší. Dařily se mi i starty, které jsou u vrchů extrémně důležité a dá se na nich ztratit celá jízda,“ pochvaloval si pilot.

Tým na Masarykově okruhu strávil i dva dny před závodem, soustředil se ale na testování před nadcházejícím finále seriálu Lamborghini Super Trofeo Europe v Misanu, na které naváže světové superfinále. „Najeli jsme hodně kilometrů a posbírali cenná data. Věřím, že díky tomu budeme moci v Misanu potvrdit, že právem patříme v Super Trofeo ke špičce,“ uvedl Mičánek.

Jiří Mičánek mladší ovládl o víkendu Brněnského draka.Na sedadlo spolujezdce usedla Angelina Kostyshyn, vicemiss České republiky z roku 2020.Zdroj: Mičánek Motorsport

Dva pracovní testovací dny si pilot a manažer týmu v jedné osobě zpestřil jízdou s netradiční spolujezdkyní. Na sedadlo spolujezdce se usadila Angelina Kostyshyn, vicemiss České republiky z roku 2020.

A Mičánka překvapila svým klidem. „Jízda byla super, ale nebylo to pro mě první rychlé svezení na okruhu v závodním autě, takže jsem byla úplně v klidu,“ směje se kráska, která zná Brno i z role grid girl z mistrovství světa silničních motocyklů.