Pro tým Nike Michigan All Stars to bude už čtvrtý zápas na jeho turné po České republice. „Očekáváme vyprodané hlediště. Obě mužstva jsou dostatečně kvalitní, diváci se můžou těšit na velmi zajímavý zážitek,“ přislíbil jeden z organizátorů akce Jiří Svoboda s tím, že vstup pro fanoušky na večerní duel je zdarma.

Série šesti soubojů Michiganu z domácími týmy má za úkol konfrontovat český mládežnický basketbal se zámořským. Americké mužstvo je složené z nejlepších hráčů tří michiganských škol. V jeho dresu se objeví i český křídelník Adam Zavadil z Detroit Country Day School, která zakončila letošní sezonu titulem. „Právě Adamův trenér projevil zájem o podobnou akci a nám se ji podařilo zorganizovat,“ vysvětlil Svoboda.

Přestože během svého turné Američané navštíví při svých zápasech celkem pět měst, tím hostitelským se stalo právě Brno a hlavně hala Rosnička, kde svěřenci trenérského dua Kurt Keener a Nate Oates už v pondělí porazili dvacítku zlínského Protonu 71:52.

Kromě náročného herního programu stíhá zámořský klub také prohlídky českých měst. „Už viděli Prahu, Brno a Jihlavu. Většinou je samozřejmě provázíme po památkách, hlavně tedy realizační tým, kluci musí hlavně odpočívat,“ prozradil brněnský organizátor. Ve čtvrtek však celé mužstvo čeká volný den, proto vyrazí na „průzkum“ Moravského krasu. Když zbude čas, zvládne i plánovanou návštěvu aquaparku.

Pro reprezentační osmnáctku je večerní zápas další prověrkou před mistrovstvím Evropy skupiny B, které za měsíc hostí izraelský Tel Aviv, a čeští mladíci se na něm pokusí o návrat mezi elitu. Na Rosničce v dresu se lvíčkem na prsou naskočí i dva hráči brněnského Basketballu Filipové Šmíd a Svoboda.

Americké turné

Neděle: USK Future Stars Praha – Nike Michigan All Stars 79:72
Pondělí: Nike Michigan All Stars – Proton Zlín U20 71:52
Úterý: Vysočina – Nike Michigan All Stars (Jihlava, 18:00)
Středa: Česká republika U18 – Nike Michigan All Stars (Brno, hala Rosnička, 18.00)
Čtvrtek: volný den
Pátek: Sršni Písek – Nike Michigan All Stars (Písek, hala v Tylově ulici, 18.00)
Sobota: Slavia Kroměříž U20 – Nike Michigan All Stars (Kroměříž, hala v Kotojedské ulici, 18.00)