Nakonec si nemocí prošlo v klubu čtrnáct lidí. „Jediné pozitivum je, že devadesát dní nemusíme znovu do karantény. Jsme rády, že to máme za sebou, protože si myslím, že nákaza postihne nejspíš všechny týmy,“ pravila kapitánka Žabin Klára Křivánková (na snímku).

Před sezonou stihly brněnské basketbalistky čtyři přípravná utkání. Se slovenským Ružomberokem dvakrát vyhrály a proti polskému klubu Sosnowiec jednou prohrály a podruhé vyhrály. „Příprava se nesla ve velmi dobrém duchu a tréninkově i herně jsme byli nad očekávání. Poslední konfrontaci v Trutnově jsme bohužel kvůli karanténě neodehráli,“ litoval brněnský kouč Viktor Pruša.

Karel Hanika patří mezi nejrychlejší české motocyklisty, což potvrdil třeba i při Jarní nebo Letní ceně Brna, kde kraloval.
Druhý dech brněnského rychlíka. Hanika září, zaujal i v premiéře v supersportu

Jeho svěřenky se vrátily do tréninku minulý týden, ovšem ne všechny. Ještě ani v úterý neměl brněnský lodivod k dispozici kompletní tým. „Máme zatím lehčí rozjezd, protože nevíme, jak se virus při zátěži zachová, i když jsme vyléčené. Trénovaly jsme jen na půlce hřiště a do plného herního zatížení jsme se ještě úplně nedostaly. Uvidíme až v prvním zápase, jak jsme na tom,“ poznamenala Křivánková.

Žabiny ohlásily před startem nové sezony změny v kádru. Letos se spoléhají pouze na české hráčky. Cizinky Justina Matuzonytéová z Litvy, Američanka Janee Thompsonová a nizozemská hráčka Richelle van der Keijlová v klubu ukončily smlouvu. „Koronavirus nám všem ukázal, jak je finanční prostředí nestabilní a spoléhání se na sponzory a nakupování cizinek je citlivá záležitost. Teď máme hráčky, se kterými spolupracujeme už několikátou sezonu a víme, co od nich očekávat. Vidím v tom velkou výhodu,“ podotkl Pruša.

Fotbalisté Zbrojovky (v červeném) v šestém kole nejvyšší soutěže podlehli na domácím hřišti Karviné 0:2.
Brno vyzve Jihlavu. Jde o sebevědomí a postup v poháru

Ten nemůže počítat ani s reprezentační rozehrávačkou Petrou Záplatovou, která zamířila do polské Toruně, a s Kateřinou Zohnovou. Pětatřicetiletá hráčka přestoupila do sousedního KP.

Kádr Žabin doplnily pouze dorostenky. „Kostra týmu je stejná a z basketbalového hlediska jsme neoslabily. Petra byla hlavně lídr v kabině, hodila by se, ale o žádnou výraznou změnu nejde,“ ujistil Pruša.

Žabiny v předčasně ukončené minulé sezoně se nacházely ve skupině vítězek na třetím místě. „Letos výsledky házím na druhou kolej. Je důležité, abychom se prezentovali agresivní a rychlou hrou a hráčky byly v rolích, které je posunou na vyšší level, který bude stačit nejen na českou ligu, ale i mezinárodní soutěže,“ uvedl Pruša, v jehož kádru je momentálně víc než deset juniorských či seniorských reprezentantek.

Hokejisty brněnské Komety čeká našlapaný odložený vstup do sezony.
Našlapaný program Komety. Zkraje sezony si dopřeje porci domácích zápasů

Vedení klubu kvůli pandemii koronaviru snížilo rozpočet pro letošní ročník o čtyřicet procent. „Sezonu nebylo vůbec snadné připravit, protože jsme nevěděli, co se vůbec bude dít. Firmy se bály podzimu, proto jsme přišli o nějaké peníze,“ přiblížil generální manažer Žabin Radek Šír.

Brněnské basketbalistky odehrají po víc než půl roce první ligové utkání na Rosničce ve středu od šesti hodin večer proti Trutnovu, jenž v úvodním ligovém kole porazil KP 94:92. „Čeká nás běhavý a rychlý soupeř. Doufám, že nejdeme do zápasu herně úplně od nuly, ale co se týká fyzičky, holky ke konci zápasu pojedou asi na morál,“ vysvětlil Pruša.