Brňané se podle trenéra Ondřeje Marka musí odrazit od dobré přihrávky, která se jim dařila před dvěma týdny v Itálii. „V odvetě k ní chceme přidat kvalitní útok. V prvním utkání jsme začali dobře, dokonce jsme vedli, ale potom se ukázala síla Ravenny a my už jsme se nedokázali prosadit, jak bychom chtěli. Univerzálové ani smečaři nám neskládali balóny, jako se nám to daří ve většině extraligových klání,“ osvětlil hlavní důvod porážky v úvodním střetnutí Marek.

Ocenil také týmové pojetí hry Italů. „Mají vyrovnaný kádr. Pokud nezahraje jeden hráč, nahradí ho jiný. Většina z nich jsou mládežničtí ale i seniorští reprezentanti,“ připomněl kouč.

Hráči Volejbalu Brno nechtějí soupeři nechat nic zadarmo. „Teď už víme, jak se na nás Ravenna připravila. Nechávala celkem volný střed. My musíme riskovat na servisu, bez toho to nejde. Tudy vede cesta. Kdo tlačí podáním, tak v dnešním volejbalu vyhrává. Chceme hrát hlavně uvolněně. Když je člověk svázaný, moc toho nepředvede,“ zmínil kapitán týmu Michal Hrazdira, který doléčuje zraněný kotník.

Brněnští volejbalisté cestou do osmifinále Vyzývacího poháru nejdříve v předkole vyřadili chorvatskou Kaštelu a poté porazili i ukrajinský Charkov. „Pro český volejbal je jenom dobře, že týmy v evropských pohárech postupují a zvyšují koeficient,“ poznamenal Hrazdira.

Souhlasí s ním i manažer brněnského klubu Martin Gerža. „Ukázalo se, že jsme schopní s evropskými družstvy hrát. Byl bych rád, kdybychom na to navázali i v dalších sezónách,“ dodal.

Brno v osmifinále proti Ravenně:
První zápas osmifinále: Bunge Ravenna – Volejbal Brno 3:0 (25:15, 25:19, 25:14)
Odveta se hraje dnes v hale Vodova od 18.00 hodin
Možní soupeři pro čtvrtfinále: Steaua Bukurešť nebo Benfica Lisabon