Duel odstartuje v sobotu v sedm hodin večer v brněnské hale ve Vodově ulici, kde na palubovku vyběhne jako domácí tým Helas. „Prvoligové derby brněnských týmů tady nebylo dlouhých pět let. Kdyby se nemuselo hrát bez diváků, jsme možná svědky rekordní ligové návštěvy,“ řekl pro svazový web Michal Letzel, prezident Žabinských Vlků.

Oba celky se střetly před sezonou v pohárových duelech, v nichž zvítězili Žabinští Vlci 3:1 a 4:1. „Vlci přijedou s motivací dokázat, že jsou nová brněnská jednička a my musíme předvést, že to tak není,“ prohlásil brankář Helasu Václav Klímek.

Jeho tým se v prvoligové tabulce nacházel včera večer před dohráním části utkání na osmém místě s devíti body. Žabinští Vlci jich mají o tři méně a jsou předposlední jedenáctí. „Derby většinou neberou v potaz dosavadní výsledky a tabulkové postavení, i kdyby byli Žabinští Vlci bez jediného ligového bodu, do vzájemného utkání půjdou s jasným cílem, a to urvat výhru,“ zdůraznil trenér Helasu Tomáš Galia.

Pro hostující celek je tato sezona v historii vůbec první mezi futsalovou elitou, kam se dostal až z třetího místa druhé ligy poté, co postup odmítly Olomouc i Vyškov. „Na derby jsme všichni správně namotivovaní. Chceme bodovat a nebojím se říct, že z něj získáme tři body,“ dodal hráč Žabinských Vlků Michal Mezník.