Podle vedení klubu neunesl kritiku, kterou mu zástupci brněnského celku adresovali. „Poslali jsme mu report, kde jsme popsali problémy, které mužstvo mělo. Hráči přestali vystupovat jako tým, ale začali nahánět vlastní statistiky. Od toho je tam trenér, aby s tím něco udělal. On se ale po tomto textu urazil,“ popsal manažer klubu Filip Jimramovský.

Ten musel rychle hledat náhradu, kterou našel v padesátiletém řeckém koučovi Chrisu Chugazovi. Za svou trenérskou kariéru stačil vystřídat řeckou, kyperskou, rakouskou, ale třeba i mexickou soutěž, vedl také USK Praha. Celek z hlavního města skončil v minulém ročníku v základní části devátý, příčku před egoé. „Po jednání s klubem jsem se rozhodl vrátit do české ligy, protože moje zkušenost z minulé sezony byla dobrá. Líbí se mi, že týmy v této soutěži jsou velmi soutěživé a konkurenceschopné. Zázemí i organizace v Brně na mě udělali dobrý dojem. Vždycky se snažím udělat hráče lepšími a motivovat je, zejména mladé hráče," prohlásil pro klubový web Chugaz.

Poprvé vedl tým v pondělí a jak naznačily první tréninky, přichází s vlastní stylem založeném na vyšší agresivitě a rychlejší ofenzívě. „S panem Jakarou jsme ty poslední zápasy hráli hodně pomalu a měli jsme složitější systém. Je pravda, že jsme přestali hrát jako tým. Ale v kabině konflikty nebyly. S novým koučem pracujeme na tom, abychom byli agresivnější a přímočařejší na obou stranách palubovky,“ našel rozdíly křídelník celku Zdeněk Nehyba.

Černá série egoé
USK Praha – Brno 77:76
Brno – Pardubice 70:87
Brno – Kolín 66:87
Opava – Brno 79:53
Nymburk – Brno 98:63

Odlišnost je podle něj také v temperamentu obou trenérů, impulzivního Jakaru nahradil zatím pokojný kouč. „Pan Jakara byl přísnější a taky víc křičel. Mně to na hřišti vyhovovalo, jak s týmem žil. Nový trenér se zase jeví jako klidnější povaha, víc se snaží radit bez emocí. Ale zatím jsem ho viděl jen pár dní, takže se ještě může ukázat, že je vše jinak,“ usmál se Nehyba.

Jak vedení, tak hráči se upínají k sobotnímu domácímu klání proti Ústí nad Labem, které má být odrazovým můstkem k lepším zítřkům. Začíná v sedm hodin večer v hale Kampusu v Bohunicích. „Dál tomuto týmu všichni věříme a víme, že má na postup do play-off. Je na koučovi, aby si teď naše mladé kluky srovnal,“ zmínil Jimramovský.

Předsezonní cíl v podobě postupu do vytoužených vyřazovacích bojů, které brněnskému týmu dlouhodobě unikají, zůstává. „Situace pořád není kritická, rozdíly v tabulce jsou minimální,“ poukázal Jimramovský na fakt, že z předposledního jedenáctého místa ztrácí brněnský celek na čtvrtou příčku pouhé dva body.