Na domácí Grand Prix Brno absolvoval keirinovou jízdu proti osmi soupeřům, mezi kterými byli medailisté z mistrovství světa Mateusz Rudyk z Polska nebo Joseph Truman z Velké Británie. „Bylo hrozně fajn si zazávodit, až jsem si říkal, že tohle mi bude hodně chybět,“ přiznal šestatřicetiletý Bábek.

Tomáš Bábek.
Z cyklisty Bábka je manažer. Nemusím hrát na automatech nebo chlastat, říká

Po dojezdu objel čestné kolečko na brněnském velodromu, dočkal se ovací vestoje a prošel špalírem, který vytvořili cyklisté i s koly přímo na dráze. „Jsem docela rád, že jsem to ustál a nebrečel jsem. V mém případě to bylo daleko klidnější, než když se loučil Max Levy, to jsem brečel hodně, nemohl jsem s ním ani mluvit, takže jsem se bál, abych to neměl stejně. Hlavně jsem si užil, že se přišlo se mnou rozloučit hodně lidí. Závodníci udělali špalír, což bylo nádherné pro mě i pro ostatní, jak se říká moderně přítomný okamžik. Všichni byli najednou na tom místě a užívali si ten moment,“ líčil dvojnásobný mistr Evropy a vlastník stříbra i bronzu z mistrovství světa.

Michail Jakovlev (na snímku) na Grand Prix Brno vyhrál sprint.
Dráhař Jakovlev vyměnil Rusko za Izrael. Jdu za olympijským snem, říká

Před domácím publikem sice uzavřel reprezentační kariéru, což však neznamená, že už se na kole nesveze. „Budu dál trénovat třeba třicet až padesát procent toho, co jsem trénoval předtím. Budu se udržovat a možná se ještě zadaří nějaké exhibiční závody. Neskončil jsem tak, že bych cyklistiku úplně pověsil na hřebík a nikdy se k ní už nevrátil,“ potvrdil Bábek.