Předchozí
1 z 4
Další

Na mistrovství světa se představí čtyři jihomoravští atletiNa mistrovství světa se představí čtyři jihomoravští atletiZdroj: ČTK

VÍTĚZSLAV VESELÝ. Loni ohromil atletický svět i sám sebe nečekaným ziskem bronzové medaile na olympijských hrách v Tokiu. Znovu na sebe devětatřicetiletý oštěpař z Hodonína upozornil na nedávném mistrovství republiky ve svém rodném městě. Ačkoliv se mu předtím nedařilo, na domácím vrcholu sezony zazářil.

Oštěp poslal do vzdálenosti 85,97 metru a zaznamenal tak svůj nejlepší pokus od roku 2015. Samozřejmě vybojoval zlato, za sebou nechal i stříbrného medailistu z Tokia Jakuba Vadlejcha. „Nevím, čím jsem si to zasloužil, že něco takového ještě zažívám. Je to prostě úžasný a člověk to v hlavě nevymyslí. Jsem dojatý, je to nádherné,“ rozplýval se Veselý.

Mistr světa z roku 2013 přehodil osmdesátimetrovou hranici i před čtrnácti dny při Diamantové lize ve Stockholmu, kde skončil sedmý.

V posledních týdnech ho potrápilo onemocnění, v Eugene bude navzdory tomu i těsně před čtyřicítkou patřit k širšímu okruhu favoritů na medaili.

Do světového šampionátu, který bude jeho sedmým, vstoupí Veselý kvalifikací až příští pátek 22. července po druhé hodině ráno našeho času.

Na mistrovství světa se představí čtyři jihomoravští atletiNa mistrovství světa se představí čtyři jihomoravští atletiZdroj: Deník/Vladimír Pryček

RADEK JUŠKA. Loni kousal velké zklamání, když mu o dvě místa unikly olympijské hry v Tokiu. Letošní mistrovství světa ovšem devětadvacetiletého rodáka ze Staroviček na Břeclavsku nemine. Půjde o jeho první vrcholnou světovou akci od roku 2017. „V dnešní konkurenci je úspěch, pokud se tam člověk vůbec dostane. Bavili jsme se ale s trenérem, že máme natrénováno a pokud se podaří udržet formu, třeba bych mohl udělat nový osobák,“ pravil Juška, jenž drží český rekord 8,31 metru.

Při svých předchozích dvou mistrovstvích světa v letech 2015 a 2017 se kvalifikoval do finále, kde skončil při první účasti desátý, při druhé jedenáctý, nyní se hodlá prodrat do závěrečné osmičky.

Letos už třikrát přeskočil osmimetrovou hranici. Jeho čas v Eugene nastane hned v úvodní den šampionátu, kvalifikace ho čeká v sobotu ve tři hodiny ráno našeho času.

Na mistrovství světa se představí čtyři jihomoravští atletiNa mistrovství světa se představí čtyři jihomoravští atletiZdroj: ČTK

FILIP SASÍNEK. Na světový šampionát se hodonínský mílař naladil vítězstvím doplňkové patnáctistovky před dvěma týdny na Diamantové lize ve Stockholmu.

Šestadvacetiletého běžce čeká druhý světový šampionát, před třemi roky v Kataru skončil v rozbězích, nyní hodlá své umístění vylepšit.

Na šampionát vyrazil i se svou partnerkou Kristiinou Mäkki, která se taktéž představí v závodě na tisíc pět set metrů.

Sasínkův den D na světovém šampionátu nastane hned zkraje, rozběhy jsou na programu v neděli od půl čtvrté ráno našeho času.

Na mistrovství světa se představí čtyři jihomoravští atletiNa mistrovství světa se představí čtyři jihomoravští atletiZdroj: Deník/VLP Externista

TEREZA ĎURDIAKOVÁ. Před rokem se ji splnil sen, kvůli kterému prostřídala řádků sportů. Zatímco v plavání, mezi akvabelami, v triatlonu, maratonu nebo cyklistice se na vrcholnou akci pod pět kruhů nepodívala, v chůzi už se to Ďurdiakové podařilo.

V Tokiu loni obsadila v závodě na dvacet kilometrů třicáté místo.

Nyní čeká brněnskou rodačku premiérový atletický světový šampionát a další velký splněný cíl.

Na vrcholné akci v Oregonu se představí v chůzi na pětatřicet kilometrů, závod ji čeká až v závěru šampionátu v pátek 22. července ve čtvrt na čtyři odpoledne našeho času