Vyklízet přední pozice ale po odchodu zkušených hráček nehodlají. „Naším cílem je znovu být mezi čtyřmi nejlepšími týmy jako v minulých letech. Tentokrát jsme neinvestovali do nového kádru hodně peněz, ale sázíme na naše mladé volejbalistky, které chceme zabudovat mezi dospělé. Vytáhli jsme je do A týmu a v horizontu několika let můžeme jít ještě výš,“ přiblížil novou strategii klubu Tomáš Samsely, jenž v létě povýšil z pozice asistenta na hlavního trenéra týmu místo Marka Rojka.

Z mládežnické kategorie vkročí mezi dospělé sedmnáctiletá smečařka Denisa Pavlíková, stejně stará je i Daniela Digrinová, jediné libero týmu. V kabině zní také angličtina díky dvěma americkým posilám. Třiadvacetiletá smečařka Taylor Fricanová přišla z americké univerzitní soutěže, stejně stará nahrávačka Bailey Nicholová z bundesligového Erfurtu. Na pozici blokařky je novou akvizicí Kateřina Kvapilová z Frýdku - Místku.

Nové tváře
Daniela Digrinová (17 let) libero
Taylor Fricanová (23 let) smečařka
Kateřina Kvapilová (23 let) blokařka
Bailey Nicholová (23 let) nahrávačka
Denisa Pavlíková (17 let) smečařka
Agáta Skibová (27 let) smečařka

Množství neokoukaných tváří bude mít dobu hájení, kvalitní výsledky nemusí mít hned. „Chceme být trpěliví. Holky si musí zvyknout na extraligu. Očekáváme ale, že do hry vnesou víc bojovnosti a energie,“ zamyslel se ředitel klubu Richard Wiesner.

Roli kapitánky poprvé v kariéře vyzkouší pětadvacetiletá odchovankyně Králova Pole Klára Vyklická. „Těším se, ale jsem z toho taky trochu nervózní. Dopadá na mě tíha zodpovědnosti, ovšem poperu se s tím. Sehrávání bylo těžší, protože máme v týmu tři cizinky, takže občas vázla komunikace, ale už spolu vycházíme a semkli jsme se,“ zmínila brněnská blokařka.

Nejdůležitější přípravnou akci v podobě domácího Grand Prix Brno Královopolanky zvládly. V silné konkurenci dalších pěti týmů z pěti různých zemí skončily na třetí pozici. Mezinárodní konfrontaci podstoupí Samselyho svěřenkyně také v sezoně. Čeká je Challenge Cup, jako první se přitom střetnou na přelomu listopadu a prosince s vítězem duelu mezi řeckým Thirasem a kyperským Limassolem. „Je pro nás dost důležité hrát evropské soutěže. I když to stojí hodně peněz, je přínosné, aby si mladé hráčky vyzkoušely takové zápasy,“ pravil Wiesner.

První extraligový duel sehrají Královopolanky v domácím prostředí v sobotu od šesti hodin večer s Libercem. V sezoně se rýsuje zajímavé mezigenerační brněnské derby mezi Královým Polem a novým týmem Šelmy, kde se pod hlavičkou Volejbalu Brno sešly hráčky před koncem kariéry. Brněnské celky se střetnou se na konci října.