Svoji pozici si upevnil po posledním závodě, ve kterém finišoval sedmý. „Po dobrém startu, kdy jsem se držel ve vedoucí skupince, začal Escrig přede mnou ztrácet s ostatními kontakt a skupinka se roztrhla. Nebylo lehké ho předjet, trvalo mi to dvě kola a až se mi to podařilo, byla mezera už moc velká a já jel sám bez výhody slipstreamu. Escrigovi jsem se trhnul, ale na dojetí vedoucí skupiny už to nestačilo,“ glosoval Řeháček děj závodu.

Zbytek si tak musel dobojovat sám. „Sice z toho bylo na závěr slušné sedmé místo, ale jsem zklamaný, protože jsem cítil, že mám na to se špičkou držet krok,“ komentoval brněnský rodák poslední závod letošního mistrovství Španělska.

Patnáctiletý jezdec si konečné pozice velmi cenní. „Chci poděkovat týmu i všem, co mě v této sezoně podporovali. Na začátku byli moje ambice nižší, ale výkonnost celou sezonu postupně rostla a jsem moc rád, že se podařilo udržet výborné osmé místo. V první sezoně je to pro mě v silně obsazeném šampionátu skvělý výsledek,“ dodal Řeháček.