V posledním klání podlehli Hradci Králové 82:98 a první fázi sezony v domácí nejvyšší soutěži završili poslední. „Hodnotí se mi to velmi špatně. Základní část nedopadla podle našich představ. Vyhráli jsme jen tři zápasy, je ale třeba dodat, že sedm jsme ztratili až v koncovce,“ poznamenal asistent brněnského kouče Martin Vaněk.

Jihomoravané dostávají druhou šanci. Čeká je totiž ještě dvanáct zápasů v nadstavbě A2, přičemž dva ze čtyř celků postoupí do předkola play-off. Na Ostravu, která drží poslední postupovou pozici, ztrácí tři výhry. „Stále týmu věříme a čeká nás ještě spoustu zápasů každý s každým. Navíc v únoru je skoro třítýdenní pauza. Věřím, že při ní ještě pořádně potrénujeme, vrátí se hráči z marodky a na následných deset kol se připravíme,“ burcoval Vaněk.

Basketbalisty mmcité i v období porážek drží dobrá parta v kabině. „Nebudu lhát, nálada není optimální. Každý jsme od sebe očekávali víc, ať už jde o individuální nebo kolektivní výkony. Máme super partu v kabině, ale zatím to nedokážeme předvést i na hřišti,“ zamyslel se kapitán brněnského družstva Jan Kozina.

Podle něj tíží mmcité především špatné vstupy do zápasů a zbytečné ztráty. „Necháme si soupeře na začátku odskočit a pak se skóre těžko vyrovnává. Dokázali jsme porazit silné Pardubice a ukázali jsme, na co máme. Pak ale přijedou slabší týmy a přizpůsobíme se jejich hře. Hodně nás taky trápí ztráty, kterých se dopouštíme,“ nabídl pohled Kozina.

V prosinci se zdálo, že mmcité vstává z mrtvých, připsalo si tři výhry a odpoutalo se ode dna. Následovala ale další nekonečná série proher. „Přispěla k tomu nešťastná porážka ve Svitavách před Vánocemi. (mmcité padlo 82:83 pozn.red.) Nechci komentovat výroky rozhodčího. Duel podlomil naše sebevědomí stejně jako prohra s Děčínem. (mmcité podlehlo 79:82 pozn.red.),“ podotkl Vaněk.

Mmcité 1 Brno
Počet zápasů: 22
Zápasová bilance: 3 výhry, 19 proher
Skóre: 1660:1894
Umístění v tabulce: 12. pozice (z 12 týmů)
Nejproduktivnější hráč: Bryan Smithson: 249 bodů
Nejbližší program: 1. února v 18.30: Hradec Králové Brno 8. února v 19.30: Brno Ostrava 29. února v 17.45: Kolín Brno
Skupina A2 1. Hradec Králové: 6 výher 2. Ostrava: 6 výher -------------------------------- 3. Kolín: 4 výhry 4. Brno: 3 výhry
První duel nadstavby sehrají Brňané už v sobotu v půl sedmé večer v Hradci Králové.