V novém ročníku, který Maloměřice zahájí sobotním zápasem na palubovce Nového Veselí, patří mezi outsidery soutěže. Za svým rozhodnutím zkusit pobyt mezi smetánkou si ovšem brněnský celek i po letní přípravě stojí. „Pořád to považujeme za správné rozhodnutí. Zvlášť, když jsme viděli, jak se kluci do nové výzvy pustili s vervou a naskočili na náročnější program s pěti tréninkovými dny týdně,“ poznamenal kouč výběru Vít Musil.

Jako memento slouží Maloměřicím osud nováčka minulého ročníku Litovle, která v roli debutanta hrála v nejvyšší soutěži pouze komparz. „Samozřejmě počítáme s rizikem, že se historie zopakuje i v našem případě. Na druhou stranu všechny extraligové celky prošly výraznou obměnou a také zjistí, na čem vlastně jsou,“ zmínil Musil.

Maloměřice
- Pozice v minulé sezoně: 4. místo v 1. lize
- Příchody: Filip Bartůněk, Vojtěch a Ondřej Čížovi, Jan Hliničan, Ivo Kocáb, Jakub Koňařík, Zdeněk Kukla, David Popela
- Odchody: Adam Stein, Michal Vaněk

Kdo čekal, že až čtvrtý tým druhé nejvyšší soutěži projde přes léto radikální obměnou, byl na omylu. Maloměřice vsadí vesměs na mladé hráče z minulé sezony doplněné o talentované mládence z regionu. „Jde často o kluky, kteří se přesunuli do Brna za studiem. Z Králova Pole jsme navíc stáhli brankáře Jakuba Koňaříka, který několik sezon už extraligu hrál,“ řekl.

Kromě mladých a vesměs nezkušených hráčů se ovšem Maloměřice spolehnou i na prověřené bardy. Například Koňařík vytvoří brankářský tandem s jedenačtyřicetiletým mazákem Michalem Mazačem. „Zahrát si extraligu jsme chtěli v horizontu několika let, díky nastalé situaci se vše uspíšilo, ale byl by nesmysl ji nezkusit. Nemáme co ztratit. Je mezi námi hodně mladých kluků, které extraliga dost posune,“ pronesl veterán maloměřického celku.

Královo Pole
- Pozice v minulé sezoně: 11. místo ze 12 v extralize
- Příchody: Ahed Berhouma, Jakub Bosák, Luděk Fabián, Libor Horut, Martin Janíček, Marek Páleš, Adam Stein, Michal Weber
- Odchody: Ondřej Cabák, Radek Číž, Jiří Havlát, Michal Havránek,Jakub Koňařík, Lukáš Popelka

Vstup do nového ročníku vyhlíží i tradiční extraligový účastník Královo Pole. Přes léto klub prošel výraznou obměnou zejména v realizačním týmu. Skončil trenér Andrej Titkov, jehož nahradil Ivo Vávra. „Cíl je nastartovat koncepci a v horizontu dvou tří let vrátit Brno, kam patří. Tedy do play-off a ještě výš,“ uvedl Vávra.

Po neúspěšné sezoně, v níž Královo Pole skončilo jedenácté, dal klubu sbohem i předseda Jan Schneider, jehož nahradil Eduard Kosek. První ostrý duel čeká proměněný brněnský klub v sobotu v deset dopoledne v Hranicích.