Křepčící nohejbalisté z Brněnska si návrat na domácí trůn užívali. „Doufám, že se dneska spát nepůjde. To možná až zítra odpoledne,“ zářil modřický kouč Petr Gulda po čtvrtečním vítězství do kamery České televize.

Před dvěma lety mělo finále extraligy totožné složení, ale uspěly Čakovice. „Jsem hrozně rád, že se nám to letos povedlo a oplatili jsme Čakovicím porážku. Jsme zase nejlepší a je to strašně krásný pocit,“ radoval se Gulda.

Basketbalistky Žabin (v bílém) zdolaly Keltern o třicet bodů.
Žabiny doma porazily německý Keltern hlavně dominancí v první půli

Jeho protějšek uznal, že tentokrát na Modřice neměli. „Celý den jsme měli strašně rozháraný, první dotek s balonem špatný, druhý se nám pořádně nedařil, do útoku jsme byli nejhorší, co jsem snad viděl. Prostě se nám nedařilo, Brno vyhrálo naprosto zaslouženě, bylo dobře připravené, nedostali jsme se mu na kobylku,“ řekl čakovický kouč Miroslav Fritz.

Výrazný podíl na modřickém vítězství měl zkušený Pavel Kop. „Jsem strašně rád, že jsme ho vzali zpátky do Modřic, když se rozpadly Holice. Zabojoval i se sebezapřením a vrátil nám body, které nedělal v semifinále, finále patřilo zčásti jemu,“ ocenil Gulda.