Jen těsně a s pořádnou injekcí štěstí se radovaly Rusky, které o jedinou branku porazily Dánsko 24:23. Na češky zbylo až dvanácté místo.

Tak plnou halu neznají ani brněnští sportovci. Zápas o zlato sledovala solidně zaplněná nová hala ve Vodově ulici v Brně. Nasazením a tvrdostí soubojů si mladé slečny nezadaly s profesionálními sportovci. V prvním poločase dominovalo Rusko, když úvodní půlhodinu vyhrálo o tři body. Ve vyrovnané druhé půli ale červenobílý dynamit explodoval až ke tříbrankovému vedení. Avšak ve zbývajících čtyřech minutách Východoevropanky vedené cholerickým koučem Kirilenkem zabojovaly a především díky dvěma přesným trestným hodům Kristiny Kožokarové se po závěrečné siréně mohly roztančit v oslavném ruském kole.

Domácí hráčky budou na moravský šampionát vzpomínat se zcela odlišnými pocity. Prohrály podobně těsně jako Dánky. Konečné jedenácté místo tak přenechaly Španělsku a skončily o příčku hůř. „Za naše neproměněné šance jsme dneska zaplatili,“ hořce pronesl český kouč Lubomír Krejčíř.

„Fyzicky jsme se Španělkami udrželi krok až do konce, ale bohužel jsme opět selhali v koncovce. Není náhodou, že už druhý zápas po sobě je brankářka nejlepší hráčkou soupeře,“ dodal trenér, který měl v týmu i Brňanku Jarmilu Trumpešovou z Bohunic, která na turnaji nastřílela šest branek.

Představitelé českého házenkářské svazu, kteří měli mistrovství na starosti, jako hráčky smutní nejsou. „U takto mladých házenkářek nejde v první řadě o výsledky. Právě od této generace si slibujeme, že v seniorském věku dokáže velké věci,“ uvedl předseda Ekonomické a marketingové komise ČSH Aleš Kolář, který se stará o házenou i v Maloměřicích.

Zápasy české reprezentace ale Brnu unikly. V základní skupině se domácí hráčky představily ve Zlíně, tamtéž se hrála i druhá fáze méně úspěšných týmů.