Cyklistika je pro něj především zábavou a koníčkem, důležitou roli ale hraje také v přípravě na vytrvalostní motocyklové závody, které u něj stále hrají prim. „Cyklistika mi pomáhá zejména v technice. Jakmile člověk nezvládá určité situace na kole, nemá na motorce vůbec šanci. Jít na trénink na kolo je ale taky mnohem snazší, než se dostat na závodní okruh,“ vysvětluje jezdec vytrvalostních šampionátů, který v průběhu své motocyklové sezony jezdí závody dlouhé čtyřiadvacet a osm hodin.

Obtížnost cyklistických závodů se ale s těmi motocyklovými podle Ježka zatím srovnávat nedá. „Nedělní závod byl sice extrémně náročný, ale obtížnější než motorky určitě ne. Chyběla mi požadovaná síla v nohách, odjel jsem jen dvě kola a čtyřicet kilometrů a potom mě vyřadili, jelikož jsem ztrácel přes patnáct minut. Čtyřiadvacetihodinový závod je přece jen o něco delší záležitost, po tom je člověk úplně vyšťavený,“ popisuje jezdec týmu Superior Velsbike Team, který si k silniční cyklistice pouze odskočil.

Za normálních okolností totiž jezdí závody horských kol, která jsou dle něj motocyklistice bližší. „Silnička je hodně o kondici a o specifickém tréninku síly, zatímco u horských kol hraje velkou roli i technika, stejně jako u motorek. Pokud ji nemáte, ve sjezdech můžete hodně ztratit. Myslím, že v horské cyklistice dokážu tu ztrátu víc eliminovat,“ líčí Ježek.

Velké cíle si proto na silnici neklade. „Časové nároky jsou na Českých pohárech náročné, mým cílem je hlavně ujet co nejvíc kol,“ usmívá se.

Skloubit časově silniční, horské a motocyklové závody není jednoduché. Ježek má ale jasno, který sport je u něj číslo jedno a kterému se ostatní musí podřídit. „Všechny mé aktivity se odvíjí od motocyklového závodního kalendáře. Když vím, že mám volný čas nazbyt a čeká mě větší pauza, tak si klidně fiknu nějaký cyklistický závod. Není mi ale dvacet, přesunout se ryze na cyklistiku by bylo těžké. Myslím, že na motorky nezanevřu ani po profesionální kariéře,“ dodává dvaatřicetiletý závodník.

Svůj první motocyklový závod letošní sezony by mohl jezdec vytrvalostních šampionátů odjet už za necelý měsíc, a to v polovině června ve francouzském městě Le Mans. „V týmu nás zatím jede víc a ještě přesně nevíme, kdo bude nominovaný. Týmové akce ale objíždím a vše funguje, jak má,“ uzavírá Ježek, který i v letošní sezoně pojede za RC Ducati.

ELIŠKA NOVÁKOVÁ