V letošní specifické sezoně do závodů nemohou zasáhnout ani piloti na divokou kartu. „Pojede se bohužel bez diváků, ale čím víc se vše blíží, tím víc se těším. Doufám, že si Brno užiji i s fanoušky příští rok,“ uvedl pro Deník Rovnost Salač, jemuž po třech závodech sezony patří se ziskem osmi bodů čtrnáctá příčka klasifikace nejnižší třídy.

STRASTI V JEREZU

Osmnáctiletý talent z Mladé Boleslavi řeší před domácím podnikem zdravotní patálii. Při posledním mistrovském víkendu ve španělském Jerezu si v tréninku natáhl vazy v koleni a o den později kvůli indispozici předčasně ukončil závod. „Určitě je koleno lepší než před čtrnácti dny, ale pořád není stoprocentní. Snažil jsem se co nejvíc to šlo, ale stejně ho hodně cítím. Byl jsem u profesora Koláře, který mi dal lasery, což pomáhalo,“ popsal talentovaný Salač

Letos měl přitom motocyklový talent z automobilového města našlápnuto slušně. Po nováčkovské sezoně zamířil do ambiciózní stáje VNE Snipers a z KTM přesedlal na Hondu. Při úvodním březnovém podniku v Kataru konaném ještě před pandemií koronaviru Salač finišoval na solidním osmém místě.

Fanoušci fotbalové Zbrojovky mohou oslavit návrat do první ligy po dvou letech.
Zbrojovka začne ligu naostro. Do Brna přijede Sparta

Po čtyřměsíční pauze mu ovšem restart nevyšel. V prvním závodě v Jerezu upadl a před druhým si poranil vazy v koleni. „Popravdě jsem čekal, že už v Brně budu fit a ne, že mě to ještě pořád bude bolet. Věřím, že na motocyklu mě koleno limitovat nebude. Přesto siv Brně žádné konkrétní ambice nedávám. Uvidím po prvním tréninku, jak se mi pojede,“ pronesl Salač.

Na Grand Prix v Brně se představí potřetí. Poprvé atmosféru nablýskaného podniku poznal před dvěma lety, kdy obdržel divokou kartu a dojel čtyřiadvacátý, loni pro něj závod skončil brzy po začátku, do třetice už se od něj očekává posun. „Věřím, že noha bude v pořádku a že se bude držet v přední skupině jezdců. Určitě může figurovat mezi prvními deseti,“ přemítal motocyklový expert Václav Svoboda.

Jan Moravec, fotbalista Karviné. - foto: Ivo Dudek
Jsem šťastný, že se Brno ozvalo, říká posila Zbrojovky Moravec

Salač se ale nemůže spoléhat na pomoc od fanoušků. Masarykův okruh se v tomto týdnu proměnil v pevnost, kam mají kvůli hygienickým opatřením přístup jen lidé nezbytní pro uskutečnění závodu. Jezdci a ostatní členové paddocku se tak ode dneška odříznou od okolního světa. „Je to bez ostatních lidí hrozné a nudné. Vůbec mi nepřijde, že se účastním závodního víkendu. Když tu nemohou být lidi, není co dělat, “ hořekoval nadějný teenager.

Nevšední vydání motocyklového svátku začíná na brněnské dráze v pátek v devět ráno tréninkem Moto3.