„Kromě samotného pokusu o rekord je to pro všechny motorkáře hlavně příležitost, jak se potkat a společně se rozloučit se sezonou. Akce původně vznikla jako spontánní vzpomínka na tragicky zesnulého pilota MotoGP Marca Simoncelliho a postupně se rozrostla do podoby největší hromadné jízdy v České republice. Tradici na pár let přerušila covidová opatření, ale letos se nám pro Motorekord na poslední chvíli podařilo najít velmi atraktivní zářijový termín, i proto věřím, že se v sobotu sejdeme v hojném počtu,“ vysvětluje myšlenku akce předsedkyně představenstva společnosti Automotodrom Brno Ivana Ulmanová.

Fotbalisté Vyškova se se Zbrojovkou utkali naposledy 23. dubna 2022, v zápase FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY v Drnovicích se z výhry radovali Brňané 2:0. Připomeňte si duel v galerii.
Derby? Vyškov hraje líp než Zbrojovka, ta ale v zimě posílí, myslí si expert

Společná jízda začne v půl dvanácté dopoledne, ale organizátoři radí na okruh přijet s předstihem. „Naší prioritou je, aby si účastníci Motorekord užili na maximum. Nejpozději o půl dvanácté by tak všichni zájemci měli být v areálu Masarykova okruhu, aby bylo jisté, že se na dráhu bez problému dostanou,“ říká sportovní ředitel Automotodromu Brno Miroslav Bartoš.

Pokusu o rekord se mohou zúčastnit všichni motorkáři bez rozdílu. „Nezáleží na kubatuře ani typu stroje. Motorkáři mohou dorazit na všem, co má dvě kola, řídítka a motor. Vítáme majitele silných sportovních motorek, skútrů, cestovních endur nebo historických strojů. Jedinou podmínkou je vyhovující technický stav,“ uzavírá Bartoš.

Vstupné pro všechny je zdarma.