Mezi účastníky bylo hodně rekreačních cyklistů a sportovců z jiných odvětví. V pestrém pelotonu se objevily i legendy české cyklistiky. Na srazu nechyběl olympijský vítěz z Tokia 1964 Jiří Daler, který v březnu oslaví 77. narozeniny.

Cyklisty neodradil ani mráz okolo minus jedenácti stupňů Celsia. "V posledních letech bývalo teplo. Ale pamatuji vyjížďky v podobném počasí. Často bylo na trati i hodně sněhu," řekl dvaadevadesátiletý průkopník brněnských cyklistických vyjížděk Vlastimil Bartoš, který byl aktivním účastníkem nejen dnešní, ale také historicky první vyjížďky v roce 1942 z Brna do Blanska.

V současnosti jsou brněnskou cyklistickou chloubou sprinteři, kteří tvoří základ dráhové reprezentace. "Hlavním cyklistickým cílem v tomto roce je pro nás dubnové mistrovství světa v Hongkongu. Před ním nás čekají ještě dva závody Světového poháru ve druhé polovině února v Cali a Los Angeles. Rádi bychom v nich navázali na dvě loňská vítězství Tomáše Bábka v keirinu," uvedl šéftrenér dráhařů Dukly Brno Svatopluk Buchta, který přišel bez kola společně s dalšími legendami Zdeňkem Dohnalem, Jaroslavem Bláhou a Jiřím Mikšíkem alespoň pozdravit účastníky novoroční jízdy.