Podle ní páru z Brna chyběly tolik potřebné zahraniční zkušenosti, o něž přišly kvůli koronaviru. A do karet jim nehrál ani los, který je v Barceloně do boje o olympiádu poslal hned jako první. „Neříkám, že jsme se měly umístit lépe, ale myslím, že bodů jsme mohly dostat víc. Dalo se to ale čekat, moc závodů jsme letos neobjely a rozhodčí tak nevěděli, s čím přijedeme. Pokud se chceme přiblížit světové špičce a olympiádě v Paříži, musíme ty zahraniční zkušenosti ještě nasbírat,“ myslí si Klusková.

Po neúspěšném boji o Tokio se tak mladý pár drží původního plánu, kterým je olympiáda v Paříži. „Děvčata si musí svoji pozici nejdřív vyplavat, a to není jen tak. Pevně ale věřím, že když už mají první ostrý start za sebou, do pařížské kvalifikace půjdou naplno a úspěšně,“ popisuje Bernardová své svěřenecké duo, které doplňuje ještě Brňanka Alex Lucie Hrazdirová. „Kdo z děvčat v dané sezoně závodí, záleží na výsledcích. Člověk nikdy neví, co se přihodí, vždycky je dobré mít rezervu,“ dodává.

Kromě olympijské kvalifikace brněnského dua šlo v Barceloně také o seniorský debut devatenáctileté Kluskové, která vybojovala v technickém a volném sóle sedmé a osmé místo. „Karolína se zařadila mezi světovou elitu. Je to pro ní skvělá zkušenost, zejména s ohledem na blížící se evropský šampionát, kde snad sklidí úspěch. Věřím, že představení ve světové soutěži a to, že si vyplavala určité jméno a pozici, jí pomůže,“ líčí trenérka před mistrovstvím Evropy juniorů, které startuje 30. června na Maltě.

Právě tam chce Klusková prodat své čerstvě získané zkušenosti ze seniorského závodu. „Největší rozdíl jsem u dospělých pociťovala právě ve zkušenostech. Soupeřky mají mnohem víc naplaváno, o to víc jsem byla se svým výsledkem spokojená. Přesto doufám, že v následujících závodech to bude jen a jen lepší a že na evropském šampionátu se nám bude dařit minimálně tak jako minulý rok,“ přeje si Klusková, kterou kromě technického a volného sóla čeká také párový závod s Hrazdirovou, s níž loni vybojovala osmé místo.

ELIŠKA NOVÁKOVÁ