Podle ní páru z Brna chyběly tolik potřebné zahraniční zkušenosti, o něž přišly kvůli koronaviru. A do karet jim nehrál ani los, který je v Barceloně do boje o olympiádu poslal hned jako první. „Neříkám, že jsme se měly umístit lépe, ale myslím, že bodů jsme mohly dostat víc. Dalo se to ale čekat, moc závodů jsme letos neobjely a rozhodčí tak nevěděli, s čím přijedeme. Pokud se chceme přiblížit světové špičce a olympiádě v Paříži, musíme ty zahraniční zkušenosti ještě nasbírat,“ myslí si Klusková.

Po neúspěšném boji o Tokio se tak mladý pár drží původního plánu, kterým je olympiáda v Paříži. „Děvčata si musí svoji pozici nejdřív vyplavat, a to není jen tak. Pevně ale věřím, že když už mají první ostrý start za sebou, do pařížské kvalifikace půjdou naplno a úspěšně,“ popisuje Bernardová své svěřenecké duo, které doplňuje ještě Brňanka Alex Lucie Hrazdirová. „Kdo z děvčat v dané sezoně závodí, záleží na výsledcích. Člověk nikdy neví, co se přihodí, vždycky je dobré mít rezervu,“ dodává.

Bývalý dlouholetý hráč Zbrojovky nebo Opavy se vrací do Brna.
Mám nejvyšší cíle, návrat bude bolet, říká rekordman Zavadil

Kromě olympijské kvalifikace brněnského dua šlo v Barceloně také o seniorský debut devatenáctileté Kluskové, která vybojovala v technickém a volném sóle sedmé a osmé místo. „Karolína se zařadila mezi světovou elitu. Je to pro ní skvělá zkušenost, zejména s ohledem na blížící se evropský šampionát, kde snad sklidí úspěch. Věřím, že představení ve světové soutěži a to, že si vyplavala určité jméno a pozici, jí pomůže,“ líčí trenérka před mistrovstvím Evropy juniorů, které startuje 30. června na Maltě.

Právě tam chce Klusková prodat své čerstvě získané zkušenosti ze seniorského závodu. „Největší rozdíl jsem u dospělých pociťovala právě ve zkušenostech. Soupeřky mají mnohem víc naplaváno, o to víc jsem byla se svým výsledkem spokojená. Přesto doufám, že v následujících závodech to bude jen a jen lepší a že na evropském šampionátu se nám bude dařit minimálně tak jako minulý rok,“ přeje si Klusková, kterou kromě technického a volného sóla čeká také párový závod s Hrazdirovou, s níž loni vybojovala osmé místo.

ELIŠKA NOVÁKOVÁ