Letos se koná už osmadvacátý ročník a akce stále nabývá na atraktivitě. Vždyť na start první etapy se v neděli v základním táboře v Lomnici, odkud běžci každý den vybíhají, postavilo rekordních 139 účastníků. „Podle mě je letos takový zájem, protože se dlouho kvůli koronaviru nekonaly žádné závody. Navíc běh je obecně populární,“ přemítal jeden z hlavních organizátorů akce a dvanáctinásobný obhájce prvenství Daniel Orálek.

Letos ovšem nadvláda brněnského ultramaratonce nejspíš skončí, po dvou etapách patří hegemonovi až pátá pozice. „Případná výhra by byla velká náhoda. Loni jsem byl zraněný a letos začal s přípravou později. Běhám teprve třetí měsíc a nejsem ještě úplně v pořádku. Nato, v jakém jsem stavu, jsem za své časy ještě rád,“ uvedl padesátiletý rodák z Hrušovan u Brna. V čele pořadí se po etapách s cílem v Lomnici a Boskovicích vyhřívá Libor Eremka.

Ani letos nechybí na startu nejen domácí a slovenští běžci, ale také Maďaři, Rakušané nebo početná skupina Němců. Nejstarším běžcem účastnícím se letošního ročníku je Josef Holý z Moravské Slavie Brno, který zanedlouho oslaví devětasedmdesáté narozeniny. Ve svém věku si střihne variantu závodu se třemi maratony. „Je skvělé, že to pořád ve svém věku zvládá. Poslední roky se pravidelně účastní třech maratonů,“ poznamenal Orálek.

Účastníky plné verze ultramaratonu čeká ještě pět závodů. Každý den vybíhají ve dvě nebo ve tři hodiny odpoledne. Akci zakončí v sobotu Cimrmanova etapa se startem i cílem v Lomnici.