Ščerbatych měl v Brně problém s aklimatizací, což se projevovalo i na jeho hře. „Nedokázal podávat maximální výkony. Jednal seriózně, nesetkal jsem se s hráčem, který sám od sebe řekne, že neodvádí, co má," zmiňuje Gerža.

Náhradu řeší klub z vlastních zdrojů. Na liberu se v zápase s ČZU Praha objevil Martin Gerža mladší, ale také smečař Jan Muroň. „Oslovili mě s touto nabídkou a musel jsem se rozhodovat. Hodně jsem se bál, abych neudělal víc škody než užitku," říká Muroň.

Špička v BrněVolejbal Brno přivítá v domácím dvojboji obhájce mistrovského titulu z Liberce a aktuálního lídra soutěže z Kladna. S Duklou hraje dnes od šesti hodin večer, se Středočechy v pondělí deset minut po osmé večer. „Liberec je pro nás prestižní. Pokud chceme patřit do špičky, musíme ho potrápit," říká předseda představenstva Martin Gerža.

Zkušený volejbalista po loňské stříbrné sezoně avizoval, že se z extraligy přesune do rezervního týmu v první lize. Nyní ho ale patrně čekají další extraligové starty. „Našli jsme kombinaci, která může fungovat. Je možné, že libero už do konce sezony řešit nebudeme," tvrdí Gerža.

Muroň měl přitom minimum času na přeorientování se na novou roli. „Chodím do úplně jiného postavení v poli, musím zcela zapomenout na útok. Nejtěžší je pro mě asi koncentrace na přihrávky," přibližuje jedenatřicetiletý hráč.

Kde Brno ještě hledá případnou posilu, je post univerzála a smečaře. Američan Dalton Ammerman z výkonnostních důvodů v klubu skončil, jeho místo zaujímá teprve devatenáctiletý Tadeáš Handlíř. „Je lepší než Ammerman. Univerzála hledáme, ale potřebujeme se tentokrát trefit ve výběru, jako loni s Andrianovem," ví Gerža.