Kornfeil má za sebou rozpačitý závěr jinak nejpovedenějšího ročníku. Za posledních šest závodů nedojel lépe než devátý V celkovém pořadí skončil na osmé pozici, přičemž vylepšil své maximum o čtyři body na sto šestnáct bodů. „Můžeme být spokojení, ale mohlo to být lepší. Chtělo to maličko víc bodů,“ prohlásil pětadvacetiletý jezdec.

Po srpnovém opojném třetím místě na Masarykově okruhu v Brně jezdce na KTM forma opustila. „Hlavně lituji těch zámořských závodů. Devatenáct bodů za čtyři Grand Prix je málo. Škoda taky pádu v posledním závodě ve Valencii,“ litoval Kornfeil závěrečného podniku, v němž finišoval patnáctý.

Jakub Kornfeil (Moto3)Konečné umístění: 8.
Počet bodů: 116
Nejlepší závod: GP České republiky (Brno) – 3. místo
Nedokončil: 0
Dosavadní bodové maximum: 112 bodů. (2016)

Karel Abraham (MotoGP)Konečné umístění: 23.
Počet bodů: 12
Nejlepší závod: GP Austrálie – 11. místo
Nedokončil: 5 závodů
Dosavadní bodové maximum: 64 bodů (2011)

Jezdec z Rohatce se nyní upíná k nové sezoně. Věří, že může zabojovat o titul mistra světa. Ve svém věku už taky potřebuje zažít průlom. Je mu pětadvacet a je nejstarší pilot nejnižší kubatury„Udělám pro to maximum a na novou sezonu se strašně těším. Podnikl jsem důležité kroky k tomu, aby to vyšlo,“ hlásil rodák z Kyjova pro Deník Rovnost z Valencie, kde už se připravuje na následující ročník. „Chci ze zimní přípravy vytěžit nejvíc, co půjde,“ pravil Kornfeil.

Konkurence vzroste

I podle motocyklového experta Václava Svobody může jihomoravský závodník zažít životní rok. „Když mu bude přát štěstí, je reálné pohybovat se mezi trojicí nejlepších a pak se uvidí,“ prohlásil Svoboda.

K dalšímu roku vzhlíží i jediný český motocyklista v MotoGP Karel Abraham. Brněnský pilot na konci listopadu podstupuje testy na okruhu ve španělském Jerezu.

Na starém stroji Ducati 2016 bez náhradních dílů v mnoha závodech paběrkoval, když dostal v Austrálii lepší motorku, hned dojel na jedenácté pozici. V celkové klasifikaci obsadil třiadvacátou příčku. „Může být spokojený průměrně. Chtěl víc, ale v daných možnostech to asi nešlo. Přesto se mu podařilo stabilně za sebou nechávat kvalitní závodníky,“ hodnotil Svoboda.

S podnikem ve Valencii dal Abraham sbohem španělské stáji Ángel Nieto Team. „Jsem smutný, že po dvou letech opouštím tým, prožili jsme spolu skvělé chvíle. Na druhou stranu začíná nová kapitola,“ vzkázal osmadvacetiletý závodník.

Od nového ročníku pojede za Reale Avintia Racing, kde má přislíbený novější model a lepší podmínky. I díky nim může pomýšlet na výrazné zlepšení. „Samozřejmě záleží na tom, jestli technika bude taková, jakou mu slíbili. Do MotoGP navíc přijdou oproti této sezoně výrazně lepší a perspektivnější jezdci. Ale Karel může zúročit své zkušenosti, přes sto startů v královské kubatuře nemá každý,“ podotkl Svoboda.

Abraham se po testech ve Španělsku střetne s fanoušky 1. prosince na Masarykově okruhu.