Líbí se vám Olympijský festival?
Uspořádat takovou akci a prezentovat jednotlivé sporty, aby si je lidé vyzkoušeli, je určitě skvělý nápad. Zároveň neustále běží přímý přenos z olympijských her, takže lidi mohou i fandit. Ani jsem nečekal, že to bude tak velkolepé.

S olympijským vítězem v akrobatickém lyžování Alešem Valentou jste si vyzkoušel curling, kdo uspěl?
Šlo mu to líp a říkal, že i kdyby nešlo, sestříhá video, aby vypadal líp. (úsměv) Se zlomenou klíční kostí si nemůžu dovolit všechny sporty, byť bych je zkusil rád.

Máte rád zimní sporty?
Mám k nim hrozně blízko. Svaťa Buchta (vedoucí trenér Dukla Brno – pozn. red.) to sice nemá rád, ale každý rok jezdím pravidelně na hory, sjezdové lyžování je po cyklistice můj nejoblíbenější sport. Baví mě, mám rád rychlost, určitým způsobem cítím adrenalin, ale musím si dávat pozor.

Daří se vám to?
Když s sebou švihnu na lyžích, není to fatální. Jednou jsem si pochroumal koleno, jinak nic zvláštního.

Zúčastnil jste se olympiády v Pekingu před deseti lety, dýchla na vás atmosféra her na výstavišti?
Atmosféru vnímám, člověk tady vidí všechny mezinárodní vlajky, přímé přenosy, všude olympijské kruhy. To mě trošku vrací zpátky do dějiště.

Máte chuť znovu zažít svátek pod pěti kruhy za dva roky v Tokiu?
Olympiáda by pro mě byla pravděpodobně vrchol, k tomu směřuji všechnu přípravu. Chci v kariéře dokázat ještě dvě věci: získat titul mistra světa a medaili z olympijských her. Vítězství by bylo skvělé, ale mám za cíl medaili a uvidíme, jak to dopadne.

V Japonsku jste loni strávil skoro půl roku na mezinárodním keirinovém turné a letos se tam vrátíte. Líbí se vám tam?
Japonsko je teď můj druhý domov. Zvláštní, že když tam člověk je, těší se domů. A naopak. Jde o úplně jinou kulturu, mentalitu. Beru to jako životní zkušenost a výzvu.

Pomůže vám pobyt směrem k olympijským hrám?
Bydlím pár stovek metrů od olympijského velodromu v Izu. Trénuji s nejlepšími na dráze, na které se pojedou hry, což je obrovská výhoda.

Máte v Japonsku svoje fanoušky?
Určitě, píšou mi na sociálních sítích. Pokud všechno klapne, nějakou fanouškovskou základnu mít budu.