Jak hodnotíte svou první účast na olympiádě?
Mám určitě dobré pocity a dojmy. Užil jsem si to. Trať byla dobrá a dobře jsme si zazávodili. Bohužel výsledek nebyl podle mých představ. Ale určitě olympiádu hodnotím pozitivně a doufám, že se na ni podívám i za čtyři roky a budu bojovat o přední místa.

Na olympijské zlato jste favorizoval Francouze Pierra Vaultiera a trefil jste se. Stíháte se od něj při závodu něco přiučit?
Určitě se snažím odkoukávat různé věci od nejlepších jezdců, má to smysl. Na konci jsem Vaultierovi říkal, že je jako Roger Federer mezi snowboardkrosaři.

Co se od něj dá odkoukat?
Určitě výběr stopy. On má geniální techniku zatáček a perfektní techniku na skocích. Dobře kopíruje vlny na trati. Jezdí prostě nejlíp ze všech.

Víte o nějakých chybách, které jste v olympijském závodu udělal?
Určitě. Bylo tam hodně skoků a na některých jsem byl dlouhý. Nedokázal jsem je správně sešlápnout. Letěl jsem daleko a vysoko, a tím ztrácel čas. Budu se na tom snažit zapracovat. Trať nebyla postavená úplně šťastně. Hodně jsme skoky přelétávali a museli brzdit, což není dobré.

Trať začínala hodně diskutovaným sedmimetrovým skokem do prázdna. Eva Samková se na něj speciálně připravovala. Byl to problém i pro muže?
Technicky je to hrozně jednoduché, prostě se pustíte dolů. Já jsem měl trochu v hlavě, že jsem si právě na podobném místě vyhodil rameno. Měl jsem psychický blok, ale v pohodě jsem si zvykl. Už jsem se na to i těšil.

Jaký jste na olympiádě zažil nejsilnější moment?
Pro mě to byla bronzová medaile Evy Samkové. Stáli jsme v cíli a slavili bezprostředně po dojezdu. Atmosféra na hrách byla super, potkal jsem spoustu dalších sportovců, což je úplně jiné, než když jezdíme jen na naše závody. Nahlédnul jsem i do jiných sportů. Zašli jsme na hokej, když naši hráli proti Kanadě, podívali se i na skoky na lyžích.

Jak se vám líbilo slavnostní zahájení her?
Když jsme šli na plochu, čekal jsem lepší atmosféru a větší hluk. Z toho jsem byl trochu zklamaný. Pak jsme se posadili do hlediště a sledovali zahajovací ceremoniál. Byl pěkný, a tím se do mě dostal ten olympijský duch.

Máte rád asijskou kulturu a jídlo. Vyzkoušel jste nějaké speciality?
Jídlo ve vesnici bylo dobré, každý den třicet druhů jídel, mimo jiné nějaká asijská a korejská jídla. Třikrát jsme si zašli na korejské barbecue, kde je na stole gril a přinesou vám různá masa. Například strašně dobré prorostlé hovězí. Bylo to jedno z nejlepších mas, jaké jsem jedl.

Potkal jste na hrách nějakou velkou světovou sportovní hvězdu?
Asi největší hvězda byl pro mě snowboardista Shaun White. Viděl jsem ho na ceremoniálu a pak i na kopci. Když závodil, tak jsme bohužel měli trénink a nemohl jsem se dívat.

Vaše motto zní „Každá zeď se dá zbourat“. Jaké máte s tak silným životním krédem cíle do budoucna?
Můj největší cíl je jezdit a bavit se tím. Samozřejmě doufám, že se postupně budu posouvat i ve výsledcích. Chci vyhrát nějaký závod světového poháru, což by mě nakoplo mezi nejlepší jezdce. Rád bych se dostal do finále na další olympiádě a tam se už může stát cokoliv. Cílím na nejvyšší příčky.

Líbil se vám Olympijský festival na brněnském výstavišti?
Velice. Lidi se podívali na všechny sporty, vyzkoušeli si je. Hlavně je to dobré pro děti. Můžou si najít sport, který budou dělat. Je důležité, aby děti sportovaly. Láká mě curling. Třeba na příštích hrách nastoupím jako Ester Ledecká ve dvou disciplínách. Ale asi to nebude lehké.