Jak závod hodnotíte?
Co k tomu říct… Snažil jsem se být ve skupince. Jel jsem za Jordi Torresem, ale bohužel jsem ho nemohl předjet, protože na rovince úplně hrozně ztrácím. Na brzdy a v technice jsem celkem neměl problém. Bohužel se tady jezdí i nahoru a dolů, ne jen po trati bez převýšení.

Závod se nejdřív po půdu dvou jezdců a červené vlajce startoval znovu, ale i opětovný start se nepovedl. Co se stalo?
Odešel maršál. Normálně do tří vteřin se rozsvítí červené světlo, po deseti vteřinách ale nesvítilo a pak červené světlo probliklo – cvak, cvak. Jakmile se zhaslo, někteří kluci cukli, ale samozřejmě šlo o chybu startéra, protože podle pravidel tam má vydržet déle. Někteří závodníci vyjeli, ale sami se zastavili. Někdy je lepší radši vyjet než nevyjet. (úsměv)

Bylo to psychiky náročné, když už jste byl nastavený na start?
Sice byla tato situace hodně netradiční, ale na takové věci jsme připravení. Dá se s tím vyrovnat.


Co se týká elektroniky, vše tentokrát klapalo?
Na rozdíl od kvalifikace, kde mi elektronika zkratovala, v závodě už to bylo dobré. Ani nevím, kde byl v kvalifikaci problém, asi v čidlech, protože je mechanici vyměnili. Jen koně (výkon – pozn. red.) nepřišly.

Dá se něco do nedělního závodu změnit?
Na výkonu těžko, ale na elektronice se dá pracovat. Ale teď to pořešíme, nedokážu přesně odpovědět.

Jak si užíváte víkend?
Přišlo milion lidí, tribuna C je obsypaná, takže moc děkuju všem fanouškům. Jsem rád, že vyšlo i počasí a mohli si závody užít. Jen mě mrzí, že jsem jim nemohl ukázat třeba víc soubojů. Byl jen jeden s Torresem na začátku a pak Rinaldiho jsem se neudržel. Doufám, že přijdou i na druhý závod zafandit, protože si jejich podpory moc vážím. Je super závodit před domácím publikem, i když se třeba moc nedaří.