Ovšem pěkně popořádku. Tréninkový kemp absolvovala Dukla Brno koncem listopadu. Bohuslávek, původem bikrosař, tam objel přibližně 850 kilometrů na silničním kole. „Nikdy jsem takové soustředění neměl. V bikrosu se taky najíždí pár kilometrů, ale ne tak intenzivně jako v Chorvatsku. Každý den jsme jezdili hodně těžké tréninky,“ líčil Bohuslávek.

Z příjemných patnácti stupňů Celsia od Jaderského moře se čeští reprezentanti vrátili do zimního Brna. „Na dráhové kolo občas potřebujeme sednout, děláme třeba pevné starty a moc možností není. Před Grenchenem jsme se svezli víc na dráze, ale když je venku kolem nuly, moc dobře se nejezdí,“ zmínil podmínky na brněnském velodromu.

Ve Švýcarsku jel minulý pátek sprint, o den později keirin. Náročná příprava se na něm podepsala. „V Chorvatsku jsem plival krev každý den, také doma trénujeme hodně tvrdě, takže se projevila únava,“ přiznal třiadvacetiletý Bohuslávek.

Ve sprintu v Grenchenu obsadil devatenácté místo, víc se dařilo jeho parťákům, Robin Wagner byl desátý a Tomáš Bábek čtvrtý. „První den jsem se cítil hodně špatně, podle toho vypadal i čas na kvalifikační dvoukilo. Nohy mi nejely, ale probudil jsem se do druhého dne a řekl jsem si, že zkusím keirin lépe,“ hlásil.

RUSKÝ HÁK

V něm došel až do finále. „Závodilo se mi mnohem líp. Už rozjížďky byly super, trenér (Petr Klimeš – pozn. red.) říkal, že takticky jsem dělal všechno v pohodě. Až finále se mi trochu nevyvedlo, zahákoval jsem se za Rusákem, což byl pro mě konec,“ přiblížil.

Zatímco ruský dráhař Alexander Dubčenko skončil druhý, Bohuslávek dojel ve finále až šestý. „Cítil jsem se zdravě nervózní, což vás nastartuje, ale nezkušenost se asi projevila. Tak daleko jsem se na velkém závodě v keirinu ještě nedostal, bylo to pro mě neznámé,“ sdělil.

Wagner skončil v keirinu pátý, Bábek sedmý. „Každému se něco povedlo, takže jsme rádi. Z tréninku, z jakého jsme šli do závodů, jsme se všichni tři vyšťavili a myslím, že jsme předvedli dobré výkony,“ řekl vicemistr Evropy do 23 v týmovém sprintu.

Aspoň přes vánoční svátky brněnští dráhaři mírně poleví v úsilí. „Štědrý den trochu oslavíme, mezi svátky a Silvestrem máme napsané lehčí tréninky, všichni budeme doma, takže je musíme odjet sami, ale nebude to takový dril jako v Brně, máme jeden trénink denně. Samozřejmě Vánoce budou nabité, ale nesmíme se v přípravě zastavit,“ nabádal.

Seriál světových pohárů v dráhové cyklistice se rozjede opět na jaře. „Hlavní cíle sezony budou mistrovství Evropy a světa, ale nejdřív musíme vyjet body na svěťácích, objedeme i menší závody,“ dodal Bohuslávek.